art
Silvija Aniulienė (kairėje) ir Šarūnė Stankevičienė parodos atidaryme.

Dviejų lietuvių dailininkių paroda Atlanta mieste

SIMONA TAMOŠIŪNAITĖ

Ruduo – spalvingas metų laikas. Tai laikas, kas skaičiuojame viščiukus, kai dažnas giliau pamąsto apie gyvenimo prasmę ir nuveiktus darbus.

Šį rudenį Atlanta, GA savo kūrybą meno mylėtojams ir draugams pristatė dvi moterys – Silvija Aniulienė ir Šarūnė Stankevičienė. Spalio 14 d. galerijoje ,,Emerging Art Scene” įvyko parodos ,,Pajusk rudens spalvą” (,,Feels Like the Color of Autumn”) atidarymas. Joje susirinkusieji galėjo pamatyti 30 Silvijos Aniulienės darbų ir 10 Šarūnės Stankevičienės kūrinių. Tai – pirmoji lietuvių menininkų paroda Atlanta.

S. Aniulienė piešė ir tapė visą savo gyvenimą. Ji gimė Lietuvoje, 1995 m. persikėlė į Aziją, kurį laiką gyveno Tailande ir Hong Konge, apkeliavo daugelį rytinės Azijos šalių. Ryškios kūrinių spalvos byloja apie rytų kultūros įtaką Silvijos pasaulėžiūrai. Jos tapyba trykšta šiluma ir ryškumu. Silvijos paveikslai spinduliuoja teigiamą energiją ir patraukia emociniu pakylėjimu bei poetiškumu. ,,Žmonės, tviskantys saulėlydyje”, ,,Emocinio nušvitimo medis”, ,,Deganti troškimo aistra” – tai tik keletas jos darbų pavadinimų, ne ką mažiau spalvingų nei patys darbai. Meilė spalvai, gili tekstūra ir savita atlikimo technika – tai keli bruožai, apibūdinantys Silvijos darbus.

Šarūnė Stankevičienė – profesionali tekstilininkė, baigusi Kauno dailės institutą. Dailininkė atsikraustė į Atlanta prieš devynerius metus. Įsikūrimas naujoje šalyje nebuvo lengvas, tad kuriam laikui teko pažaboti aistrą dailei. Tačiau tarptautinė tekstilininkų konferencija ,,Susiliejimas: Albuquerque 2010” paskatino ją įgyvendinti daugelį metų puoselėtas mintis – Šarūnės gobelenas „Prasidėjimas” buvo atrinktas į Santa Fe vykstančią parodą „Užburti takai” („Enchanted Pathways”).

Anot Šarūnės, jos kūrybai didžiulės įtakos turėjo dvi mamos – jos motina Ona Stankevičienė ir motina gamta. Dailininkės kūryba išsiskiria savitumu – jos darbuose į vientisą harmoniją persipina tautiniai motyvai ir moderni atlikimo technika, tėviškė ir pasaulis, Lietuva ir Amerika, tradicinės atlikimo priemonės (akvarelė) ir dažniau su pramone siejamos priemonės (kabės).

Nepaisant netikėtų raiškos priemonių, Šarūnės darbai kupini subtilaus pajautimo. Tai pagauta, pajausta, pastebėta akimirka, įamžinta netradiciniu būdu. Jos darbai kupini erdvės, skaidrumo ir šilumos.

Paroda ,,Pajusk rudens spalvą” galerijoje ,,Emerging Art Scene” (321 Nelson St., SW Atlanta, GA 30313) veiks dar visą mėnesį. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti gaiviomis rudens spalvomis, kuriomis žėri Silvijos ir Šarūnės darbai.


art

art

art

Parodos ,,Pajusk rudens spalvą” ekspozicija. Ramintos Žebrauskienės nuotraukos