keturi
Mažyliai yra sveiki, gerai auga

Ketvertuko mamos svajonėse – gausi šeimyna, susėdusi prie kalėdinio stalo


LORETA TIMUKIENĖ

Kokia pirma mintis šauna, išgirdus, kad pasaulį išvydo ketvertukas? ,,Stebuklas!” Tačiau atslūgus emocijoms, ima kirbėti ,,praktiškesni” klausimai: ,,Kaip juos auginti? Iš kur semtis laiko ir kantrybės auginant tokį būrį mažylių? Kas galėtų tokiai šeimai pagelbėti?” Panašia seka plaukė mintys išgirdus žinią, kad lietuvaitė Eglė, su vyru gyvenanti viename Čikagos priemiesčių, susilaukė ketvertuko.

Su Egle kalbėjomės praėjus kelioms savaitėms po rugsėjo 1-osios – tą dieną pasaulį išvydo trys berniukai ir mergaitė. Kaip sako Eglė, su vyru jie nesvajojo apie gausią šeimyną: ,,Nors mano mamos giminėje yra dvynukų, niekada negalvojau, neplanavau ir net nesvajojau, kad kada nors turėsiu daugiau nei porą vaikų.”

Sužinojus, kad Eglė laukiasi ketvertuko, šeimą užgriuvo labai prieštaringi jausmai ir mintys: ,,Kaip mes juos išnešiosime, išauginsime? Iš kur reikės gauti pinigų tokiai šeimynai išmaitinti, kaip visi sutilpsime mūsų mažame namuke?” Tačiau šeima nusprendė laukti ketvertuko ir pasiryžo auginti penkis vaikus – Eglė su vyru turi pusantrų metukų Emiliją. Sužinoję šią naujieną Eglės ir jos vyro draugai ne tik džiaugėsi, aikčiojo, bet ir prisižadėjo kuo galėdami padėti. ,,Tad ramiai miegu žinodama, kad badauti mūsų mažyliams tikrai neteks, turime pakankamai draugų ir pažįstamų, kurie, reikalui esant, tikrai padės,” – guodžiasi moteris.

Ketvertuko mama šypsodamasi sako, kad jai labai pasisekė – visą nėštumo laiką neteko gulėti ligoninėje, nereikėjo jokių vaistų, kurie paprastai reikalingi trejetuko ar ketvertuko besilaukiančioms, norint sustabdyti priešlaikinį gimdymą. Pasak Eglės, ketvertukas paprastai  gimsta po 28 savaičių, jų šeimoje mažyliai pasaulį išvydo po 33 savaičių, atlikus Cezario pjūvio operaciją. Gimę trys berniukai svėrė po 5 sv, mergaitė – beveik 4 sv, jos ūgis buvo 16,5 colių, aukščiausio berniuko – 18,5 colių. Visi keturi gimė sveiki. Kas 3 val. maitinami mažyliai per porą mėnesių paaugo ir priaugo svorio.

Iki gimdymo lietuvė dirbo vienoje agentūroje, kuri padeda įdarbinti inžinerinį išsilavinimą turinčius specialistus. Dabar grįžti į darbą moteris neketinanti, nes jos gaunamo atlyginimo neužtektų pasamdyti auklei. Be to, viena auklė nelabai pajėgtų susitvarkyti su penkiais mažyliais. Žinant, kad Lietuvoje, gimus vaikučiui, šeimai padeda valstybė, paklausėme, ar Eglės šeima sulaukė kokios nors valstybės paramos. ,,Ne” – toks buvo moters atsakymas. Ji tik pasidžiaugė, jog kol kas nereikėjo pirkti sauskelnių, drabužėlių – viską sunešė draugai.

Kai kalbėjome su Egle, ji pasidžiaugė, kad pirmomis savaitėmis susitvarkyti su užgriuvusiais rūpesčiais ir įeiti į vėžes padėjo vyras, jis pasiėmė 2 savaites atostogų. Šeima kartu bando priprasti prie kasdieninės ,,dienotvarkės”: maitinti, keisti sauskelnes, plauti buteliukus ir – po pusvalandžio pradėti viską iš naujo. Vyrui išėjus į darbą, moteriai dienomis padeda jos sesuo, o naktimis ji bandanti susitvarkyti pati, kad leistų vyrui pamiegoti, nes ryte jam reikia keltis į darbą. Pirmomis savaitėmis maitinti mažylių naktimis keldavosi abu kartu. Priežiūros reikia ir Emilijai – jos negalima paleisti iš akių, nes vis taikosi pabučiuoti broliukus ir sesutę arba iš jų atėmusi paragauti čiulptukus. Gausios šeimos mama guodžiasi, kad labiausiai jai dabar trūksta miego, bet optimizmo nestokojanti moteris sako, kad svarbiausia, jog visi mažyliai yra sveiki, gerai auga.

Nors Eglę jos draugai juokaudami vadina ,,supermama”, tačiau ji sako taip galėsianti vadintis, kai visi jų vaikai bus užauginti, baigs mokslus, turės geras specialybes ir bus geri žmonės.

Eglė prisipažįsta, kad iš tikrųjų laiko atsipūsti ir pasvajoti dabar ji turinti labai mažai, bet paklausta, kaip įsivaizduojanti savo šeimos ateitį, atsako šypsodamasi: ,,Svajonėse matau mūsų šeimyną, susėdusią prie kalėdinio stalo. Visi mūsų vaikai – jau užaugę, su antromis pusėmis ir su savo atžalomis.” Palinkėkime, kad ši Eglės svajonė išsipildytų.

Norintys padėti Eglės Contreras šeimai gali rašyti jai el. paštu: eglecontreras@yahoo.com. arba skambint Eglės mamai tel. 708-369-9325, nes pati Eglė ne visada turi laiko atsiliepti į skambučius.

keturi