Artėjant 100 metų jubiliejui, Baltimorės Lietuvių namai tikisi surinkti lėšų grindų, sienų ir lubų remontui, naujoms scenos užuolaidoms ir pagrindinėms durims.

Baltimorės Lietuvių namai kviečia į paramos renginį

DAIVA MĖLINGYTĖ GAVRILČIKAS

Baltimorės Lietuvių namai kitąmet švęs 100 metų jubiliejų. Čia virte verda kultūrinis gyvenimas – rengiami koncertai, šokiai, filmai, festivaliai, sporto varžybos, o durys visada yra atviros kiekvienam, norinčiam paminėti savo asmeninę šventę. Tai buvo profesinių sąjungų, religinių organizacijų, sporto bei šokių grupių namai. Per visą amžių čia spėjo išaugti ne viena lietuvių karta.
Baltimorės Lietuvių namai – ne pelno siekianti organizacija. Lapkričio 16 d. čia vyks paramos renginys. Visos surinktos lėšos bus skirtos Lietuvių namų atnaujinimui.

Tapo namais daugybei organizacijų

Šiandien mes esame namai lietuviškam knygynui, muziejui, Baltimorės Lietuvių atletų klubui ir Amerikos Legiono lietuvių padaliniui 154 (American Legion, Lithuanian Post 154). Taip pat džiaugiamės kiekvieną penktadienį girdimais lietuvių liaudies muzikos akordais, pagal kuriuos trypia šokių grupės „Malūnas” šokėjai. Kiekvieno mėnesio pirmą penktadienį čia taip pat trypiam ir šokam, tik jau pagal rokenrolo muziką, kurią jau daugiau nei 10 metų mums dovanoja gerai visiems žinomos „Save Your Soul” naktys. Tikimės, kad naujus namus čia surado ir karaokė naktys, pradėtos rengti vos prieš mėnesį.

Lietuvių namų durys atviros visiems, nepriklausomai nuo tautybės ar rasės. Mes svetingai pasitinkame ir išlydime kiekvieną, ir visai nesvarbu, ar žmogus užsuko tik pasisveikinti, ar paragauti visų mėgiamo medaus likerio, ar su draugų būriu atėjo prisikimšti lietuviškų cepelinų, užsigeriant lietuvišku alumi, o gal net išsinuomoti salę savo šventei.

Turime net tris sales, kurių durys atviros didesniems renginiams – koncertams ar festivaliams. Visada esame geranoriškai nusiteikę pagelbėti ar suteikti nuolaidą, jei salė nuomojama lėšų rinkimo vakarui ar lietuvių organizacijoms.

Senai salei reikia pagalbos

Beveik po 100 metų, patys prašome ištiesti pagalbos ranką. Kaip žinia, nieko nėra amžino. Nesitikime surinkti šimtatūkstantinių sumų, suprantame, kad šiais laikais niekam nėra lengva, tačiau mūsų senučiukei salei reikia pagalbos. Neskaitant daugelio smulkių darbų, didžiausios išlaidos, kurių, be jūsų pagalbos negalime sau leisti, būtų skirtos naujų grindų valgomajame, sienų ir lubų laiptinėje bei muziejuje remontui, naujoms scenos užuolaidoms didžiojoje salėje ir naujoms pagrindinėms durims. Jeigu surinktų lėšų užtektų bent vienam iš šių darbų – būtų puiki pradžia!
 
Džiugins muzika ir vyks aukcionas

Kaip galėtumėte prisidėti? Kviečiame lapkričio 16 d. 7 val. v. ateiti į Baltimorės Lietuvių namus (851–853 Hollins Street, Baltimore, Maryland), įsigyti bilietą (25 dol.) ir linksmintis, linksmintis ir dar kartą linksmintis! Nemokamai vaišinsime alumi, vynu, gaiviaisiais gėrimais ir užkandžiais. Už simbolinę kainą bus siūlomi amerikietiškos bei lietuviškos virtuvės patiekalai.

Vyks aukcionas, kurio daiktus ir paslaugas paaukojo geranoriškai nusiteikę žmonės – jiems esame labai dėkingi. Už simbolinę kainą dalyviai galės įsigyti vertų dėmesio prekių, o aukciono metu surinktos lėšos, kaip ir pajamos už bilietus, bus skirtos salės remonto fondui.
Didžiojoje salėje visus linksmins muzikos grupė „Renee and Riff Raff”, savo kūno lankstumu visus stebins akrobatikos meistrė Robin Miller.

Aukštu žemiau, visą vakarą ausį džiugins žinomo didžėjaus grojama muzika, prisijungs ir garsusis Cyrus Reel, spėjęs užkariauti ne vieno širdį, grodamas elektronine violončele, kurios melodija persipina su šiuolaikine muzika. Taip pat vyks meno paroda.

Baltimorės Lietuvių namų tikslas yra tapti kultūros centru, suartinti ne tik lietuvių bendruomenę, bet ir atidaryti duris kiekvienam, kas tik pasibels.

Išsamią renginio informaciją galima rasti interneto puslapyje:www.facebook. com/ #!/ events /448761145241541/ 461601 723957483/?notif_t=plan_ mall_activity. Bilietus iš anksto taip pat galima įsigyti internetu: www.eventbrite.com/event/8679307041.

Jei paramos renginyje negalite dalyvauti, tačiau norėtumėte prisidėti prie lėšų rinkimo, čekius kviečiame siųsti vieno iš organizatorių vardu: Victor Sajauskas, Lithuanian Hall, 851–853 Hollins Street, Baltimore, MD 21201.