vir

L. Veržbickas tapo Illinois valstijos kroso čempionu

 EDVARDAS ŠULAITIS

Nors Lukas Veržbickas (Verzbicas) per savo palyginti neilgą sportinę karjerą (jam dar tik 16 metų) yra pelnęs daugybę rimtų laimėjimų (tarp jų ir pasaulio duatlono čempionato auksą), jis dar nebuvo pasipuošęs Illinois valstijos gimnazijų kroso („cross country”) nugalėtojo vardu.

Pernai, kai jaunasis sportininkas buvo pirmametis gimnazijos studentas ir turėjo teisę varžytis tokiose lenktynėse, jis turėjo traumą ir negalėjo varžybose dalyvauti.

Todėl šiemet, kai per tuos metus Lukas susirinko daug įvairių apdovanojimų ir buvo laikomas vienu iš galimų tokių lenktynių nugalėtojų, jo pergalė nebuvo labai netikėta, nepaisant to, kad vaikinui teko bėgti kartu su pora metų vyresniais už jį sportininkais.

Negana to, prieš varžybas, kurios vyko lapkričio 7 d., Lukas vėl susižeidė koją bėgdamas regioninėse lenktynėse. Bent tris ar keturias dienas jo koja atrodė prastai ir gydytojai abejojo, ar iš viso Lukas galės pasirodyti Peoria, IL, kur jo laukė gerai pasiruošę Ilinois valstijos bėgikai, nepatyrę jokių traumų.

Bėgdamas didžiausiųjų gimnazijų grupėje „Class 3A“ (joje varžosi geriausi sportininkai), Lukas jautėsi užtikrintai ir pergalę iškovojo nesunkiai – 3 mylių nuotolį įveikdamas per 14 minučių ir 7 sekundes. Savo artimiausius du varžovus – Andrew Smith ir Jack Driggs iš York gimnazijos Elmhurst – lietuvis aplenkė net 21 sekunde, parodydamas 10ąjį rezultatą ilgoje šių metinių Ilinois valstijos bėgimų istorijoje. Vienintelis dalykas, ko jam nepavyko padaryti, tai pagerinti prieš 37 m. Craig Virgin iškovoto rekordo (13 min. 50.06 sek.). Tačiau to iš jo niekas ir negalėjo tikėtis, nes dauguma žinojo apie sportininko sužeistą koją, dėl kurios jis negalėjo treniruotis mažiausiai tris dienas prieš varžybas, apie ką rašė net didieji Čikagos amerikiečių dienraščiai. Vienas iš pagrindinių „Chicago Sun Times“ lapkričio 5 d. išspausdino ilgoką pokalbį su Luku, o straipsnį puošė didelė spalvota lietuvio nuotrauka.

Primena lietuviškas jo šaknis

Internete teko matyti keliasdešimt aprašymų apie Luką, kur sakoma, kad jo motina Rasa Verzbickienė yra buvusi Lietuvos 3000 m rekordininkė, o patėvis Romas Bertulis Lietuvoje dirbo lengvosios atletikos treneriu. Jie į Čikagos apylinkes atvyko 2002aisiais.

Spaudoje cituojamos Veržbickienės mintys apie tai, jog jaunasis Lukas „užaugo“ bėgimų takuose ir kai paėmė krepšinio kamuolį į savo rankas, pirmenybę atidavė bėgimui. Rašoma, kad Lukas ne tik bėga, jį domina ir triatlonas (bėgimas, plaukimas ir dviračiai), ir šioje sporto šakoje vaikinas yra toli pažengęs. Duatlono varžybose (bėgimas ir dviračiai) jis yra tapęs pasaulio jaunimo čempionu, jau neskaitant pergalės triatlone. Tokių sportininkų kaip Lukas, Čikagos bei apylinkių gimnazijose beveik nėra – rašoma amerikiečių spaudoje bei internete.

Jeigu kas sako, kad L. Veržbickas nusiminė, jog praėjusį šeštadienį jam nepasisekė pagerinti Ilinois valstijos kroso rekordo, pats sportininkas to nesureikšmina, sakydamas, kad jam tą įgyvendinti yra likę dveji metai (tiek laiko Lukas dar lankys gimnaziją).

Artėja kitos reikšmingos varžybos

Nežiūrint jaunojo atleto traumos, jis tikisi, kad galės dalyvauti „Foot Locker“ Vidurio Vakarų atrankinėse kroso varžybose, kurios įvyks Kenosha mieste Wisconsin valstijoje lapkričio 26 d. Aštuoni geriausiai jose pasirodę bėgikai (Lukas tikisi, kad bus vienas iš jų) turės teisę dalyvauti visos Amerikos „Foot Locker“ kroso varžybose, kurios rengiamos gruodžio 10 d. San Diego mieste, California.

Tikimės, kad mūsiškis atletas bus geriausias ir jose, nes iki to laiko vaikino koja turėtų būti visiškai sveika. To jam linki visi lietuviai ir jo gerbėjai amerikiečiai.