nj
Šarūno Stančausko nuotraukos

Duonelė, duonytė

AUKSĖ MOTTO

Vis ta pati ir vis kitokia.
...Kasdienės duonelės duoki mums šiandien
tam, kad sustotume ir kasdien užuostume jos kvapą.
 
New Jersey lituanistinė mokykla ,,Lietuvėlė’’ pasipuošė antrai kasmetinei rudenėlio šventei. Šiais metais rudeninio derliaus ,,nugalėtoja’’ buvo ne kas kita, o ta pati mūsų mėgstamiausia ir skaniausia DuonutėPyragų močiutė.

Mūsų nuostabią šventę pradėjo lituanistinės mokyklos vadėja Auksė Motto, pasitikusi visus su juoda duonele ir skambiomis eilėmis, lietuviškomis knygelėmis ir receptais, kaip iškepti duoną.

Šventė prasidėjo močiutės (Livita Skučaitė), senelio (Giedrius Makselis) ir valstiečio (Rimanto Jonausko) pasirodymu. Suvažiavo vaikučių būrys pasivaišinti duona. O čia vilkas (Jokūbas) atsliūkino ir duonos paprašė. Buvo papasakota istorija nuo grūdelio iki stalelio. Mokiniai: Kristina, Gabrielė, Lukas, Gabrielius, Simon, Rokas, Gabrielė B. Karolina, Leana, Kornelijus, Kevin K. Kevinas, B. Rapolas, Dita, Lucas R. Rokas, Emilija, Domantas, Laura, Roberta, Gabriela, Benas, Kamilė, sakė eilėraščius, skambėjo dainelės. Kai Kamilė užtraukė daineles „Naujienos’’, „Kaip duonelė atsiranda’’, visi smagiai pritarė, neatsiliko net tėveliai ir svečiai. Linksmai dainelę „Du gaideliai’’ dainavo neseniai mokyklą pradėjusi lankyti Dita. Vaikučių pasirodymas pasibaigė dainele ,,Kiškio pyragas’’. O dainuoti jas mokino ir grojo Kęstutis Baltromonaitis. Visi vaikai liko apdovanoti grūdų maišeliais, kuriuos parūpino Latvių šeima.

Livita papuošė stalus gražiomis rudeninėmis puokštėmis. Svečiai vaišinosi namine duona, kurią iškepė Virginija Latvienė. Visi gardžiavosi tėvelių pagamintais ir suneštais patiekalais: duona su medumi, gardžia gira, sumuštiniais, balta, raudona ir su porais pagamintomis mišrainėmis, kepta vištiena, varškės sūriu su kmynais bei kitais gardėsiais. Susirinkusieji, tiek maži, tiek dideli, ragavo saldžiuosius sausainius, pyragėlius, ,,skruzdėlyną’’ bei tortą ,,Lietuva’’. Stalas buvo gausus patiekalų, svečiai liko sotūs.

Kęstučiui pradėjus groti ir dainuoti ,,Šiaudų batai’’, ,,Šiaudų kūlis’’ ir ,,Mano maišas pakulinis’’, sukosi vaikų bei jų tėvelių ratelis, vedamas ,,Lietuvėlės’’ mokytojų.

Kai po visų darbų mūsų žemelė sugula į lygius arimus, kai aruodai alsuoja skalsa ir sotumu, kai seklyčioje pilna duonos ir motinos rankų šilumos, su palengvėjimu atsikvepiame...

Auksė Motto – New Jersey lituanistinės mokyklos ,,Lietuvėlė’’ vedėja.
nujer

nujer

nujer
nujer
nujer