Pirmą kartą pradiniame penketuke žaidė lietuvis Ž. Ilgauskas

ALGIS ZAPARACKAS

bigzLapkričio 25 d. 15 tąsias NBA žaidynes ,,The Palace of Auburn Hills” stadione, Michigan prieš Det roit ,,Pistons” rezultatu 98–89 laimėjo Cleveland ,,Cavaliers”. Pirmą kartą rungtynių pradiniame penketuke žaidė lietuvis iš Kauno Žydrūnas Ilgauskas (11), atstovavęs Cleveland ,,Cavaliers”, ir švedas Jonas Jerebko (33), atstovavęs Detroit ,,Pistons”.

Žydrūnas žaidė pradiniame penketuke 24:52 min, atkovojo 4 kamuolius, pelnė 2 taškus. Detroit ,,Pistons” puolėjas J. Jerebko žaidė 30:02 min ir atkovojo 6 kamuolius, 2 kartus metė į krepšį, pelnė 4 taškus. Žaidimą atidžiai stebėjo tiek Lietuva, tiek Švedija. J. Jerebko yra pirmasis švedas krepšininkas, žaidęs pradiniame penketuke. Pasibaigus rungtynėms pakalbinau Ž. Ilgauską.

– Kaip vertinate pirmuosius šio sezono žaidimus ir kokie tolimesni Jūsų planai?

– Žaidžiame daug geriau nei sezono pradžioje, žinoma, daug naujų žaidėjų (iš 15 – 7 nauji), tad truks ilgiau, kol susižaisime. Esu jau 34 m. Šiais metais – man tai jau 11-tasis sezonas, kartu ir paskutiniai mano sutarties metai. Dėl tolimesnės ateities nuspręsiu sezono pabaigoje, žiūrėsiu, kaip jausis kūnas. Norėčiau dar žaisti. Jeigu Cleveland nepasiūlys sutarties, nenorėčiau žaisti prastoje komandoje. Jau ne tas amžius pralaimėti 50 varžybų. Šio sezono pabaigoje sutartys baigiasi ir su Shaquille O’Neal bei LeBron James, tad vadovybei teks spręsti, ką palikti.

– Šį vakarą Shaquille O’Neal nežaidė, kaip su juo sugyvenate?

– Mes labai gerai sugyvename. Nebuvome draugai, tačiau visuomet, kai žaidžiau prieš jį, sutarėme. Dabar, kai jis atėjo pas mus, vienas kitam padedame treniruotėse. Jo įsiliejimas į komandą prisideda prie komandos gynybos, ypač po krepšiu.

– Praėjusį sezoną ,,Cavaliers” pralaimėjo čempionatą. Praradote puolimo trenerį John Kuester, kuris šį sezoną vadovauja Detroit ,,Pistons”. Visi nori laimėti čempionatą, kokios Jūsų mintys?

– John buvo geras treneris, visų gerbiamas. Man jis daug padėjo. Laimėti reikia ne tik talento, bet ir laimės. Kai prasidės atkrintamosios varžybos, jeigu išliksime visi sveiki, turėsime galimybę kovoti iki finalo. Tačiau iki to – ilgas kelias. Kol kas sekasi neblogai.

– Šį sezoną NBA iš lietuvių žaidžiate tik Jūs ir Darius Songaila. Ar yra kitų lietuvių, kurie galėtų žaisti NBA?

– Galėtų žaisti daug žaidėjų, tačiau dalis jų pasirenka Europą. Kai kuriems ten lengviau prisitaikyti, jie gauna didesnius atlyginimus, nereikia toli važiuoti. Mano manymu, NBA turi pačias geriausias krepšinio varžybas, kurios sutraukia geriausius pasaulio žaidėjus. Norėčiau, kad daugiau lietuvių bandytų parodyti savo sugebėjimus ir čia žaistų.

– Kaip tėveliui sekasi su berniukais?

– Sekasi labai gerai. Vaikai auga, stiprėja. Gaila, kad nemažai varžybų žaidžiame ne namuose, todėl stengiuosi palaikyti ryšį telefonu ir kompiuteriu. Vaikai priprato prie aplinkos. Aš ir žmona labai džiaugiamės, kad jie susirado draugų, jie juokiasi, šypsosi ir džiaugiasi šeimos šiluma.

Prieš rungtynes vyr. treneris Mike Brown taip apibūdino šio sezono žaidimą: ,,Z [Ž. Ilgauskas – Red.] yra geras, patyręs žaidėjas, galiu juo pasitikėti. Jis yra geras krepšinio specialistas, prisitaiko prie įvairių krepšinio schemų. Šiandien jis žais pradiniame penketuke, bet daugiausiai žais vėliau, atėjęs nuo suolelio. Jis yra puikus profesionalas. Dėl ateinančio sezono – kalbėkis su Žydrūnu ir Dan Ferry.”

Daugumos Cleveland žiniasklaidos atstovų nuomone, jeigu Cleveland ,,Cavaliers” šiais metais laimės NBA čempionatą, komandos sudėtis nesikeis. Tačiau jei pralaimės, gali būti didelių pasikeitimų.

2010 m. vasario 23 d. 8 val. v. ,,Cavaliers” namuose (Cleveland) žais prieš New Orleans komandą, kurioje žaidžia D. Songaila. Kitos neužmirštamos dviejų lietuvių rungtynės įvyko 1998 m., kai Arvydas Sabonis žaidė prieš Ilgauską. Rungtynes stebėjo rekordinis skaičius sirgalių, atvykusių iš visų JAV vietovių – lietuvių žiniasklaidos atstovų buvo 8. ESPN sporto komentatorius atkreipė dėmesį į tai, jog ir ,,Lithuanian Melodies” atsiuntė savo korespondentą stebėti rungtynes.

Ilgausko ir Mike Brown komentarus galima bus išgirsti šį šeštadienį, gruodžio 5 d., 8 val. ryte EST laiku internetu transliuojamoje ,,Lietuviškų melodijų” radijo valandėlės laidoje (www.wpon.com).

Jono Grigaičio nuotrauka: Žydrūnas Ilgauskas su kamuoliu, (iš k.) Ben Wallace (6), Jonas Jerebko (33), ir  Charlie Villanueva (31).