ski

Net septyni jauni Lietuvos kalnų slidininkai iš ,,Kalnų erelių” klubo lapkričio pabaigoje dalyvavo Europos slidinėjimo federacijos (ESF) stovykloje Schladming, Austrijoje. Iš k.: Ieva Urbonavičiūtė, Kasparas Pajarskas, Ieva Januškevičiūtė, Laura Pamerneckytė, Aivaras Tumas, Marcelė Kuliešiūtė ir Karolis Janulionis.

,,Kalnų erelių” viltis patekti
į žiemos olimpines varžybas – gyva


DALIA CIDZIKAITÈ

,,Mūsų tikslas yra patekti į ateinančias Žiemos olimpines žaidynes”, – 2006 metais ,,Lithuania Today” sakėski Jennifer (Jenn) Virskus, viena iš Vilniaus kalnų slidinėjimo klubo „Kalnų ereliai” įkūrėjų ir klubo vyr. trenerė. Nors šiais metais Vancouver įvykusiose žiemos olimpinėse žaidynėse kalnų slidinėjimo rungtyse lietuvių vardų nesimatė, užsibrėžtas Amerikos lietuvės ir jos kolegų tikslas, nors ir atsidėjo ketveriems metams į ateitį, išlieka. Prieš keletą savaičių Lietuvos žurnalisto kalbintas ,,Kalnų erelių” treneris Miroslavas Urbonavičius teigė, jog dabar žiūrima į 2014 metais Sočyje įvyksiančias olimpines žaidynes.

2004–2005 metais kartu su Lietuvos slidinėjimo federacija įkurto ,,Kalnų erelių” slidinėjimo klubo veiklos tikslas – mokyti vaikus (klube treniruojasi net ir keturmečiai) ir paauglius kalnų slidinėjimo meno pagrindų, plėtoti bei garsinti šią sporto šaką Lietuvoje. Yra sudarytos trys grupės: pažengusiųjų (sportinė), pradedančiųjų (sportinė) ir ,,Išmok slidinėti”. Žiemą darbo dienomis jaunieji slidininkai treniruojasi slalomui tinkančiame Liepkalnio kelyje Vilniuje, o savaitgaliais važiuoja į Ignaliną ir Latviją. Keletą kartų per metus vyksta slidinėti į Čekiją, Slovakiją arba į Alpes.

Šiuo metu jaunuosius ,,Kalnų erelius” treniruoja keturi patyrę mokytojai, tarp jų ir – JAV lietuvė Jenn Virskus, programų direktorė, vyr. trenerė, jau 12 metų dirbanti slidinėjimo mokytoja. Ji dirbo ,,Ruapehu Sport” komandoje Naujojoje Zelandijoje, Keystone, Vail ir Aspen slidinėjimo mokyklose; du sezonus treniravo ,,Eldora Mountain Ski Club”, vieną sezoną – ,,Aspen Valley Ski Club” Colorado valstijoje, JAV. 2001– 2003 m. Jenn buvo ,,Running River Ski Club” kalnų slidinėjimo programų direktorė. Ji yra Lietuvos kalnų slidinėjimo nugalėtoja: 2003 m. (GS, SL), 2005 m. (GS) ir 2006 m. (GS).

Jenn ,,Kalnų erelių” klube dirba nuo pat jo įkūrimo 2005 metais. Ir nors šią žiemą ji negali drauge su savo auklėtiniais pasidžiaugti jų laimėjimais – ji žiemą leidžia Aspen – mokytoja atidžiai seka jų dalyvavimą rungtynėse ir pergales, kurių šiais metais tikrai nemažai. Kaip pranešė Jenn, net septyni jauni Lietuvos kalnų slidininkai iš ,,Kalnų erelių” klubo lapkričio pabaigoje dalyvavo Europos slidinėjimo federacijos (ESF) stovykloje Kaprune, Austrijoje. Čia lietuviai pasirodė ypač sėkmingai – susižėrė daugiausia apdovanojimų. Moterų ir merginų varžybose Vilniaus klubo atstovės išvis neturėjo varžovių, o vyrų lenktynėse ,,Kalnų erelius” aplenkė tik patyrę veteranai.
 
Roges ruošk vasarą – sakydavo mūsų senoliai. Atrodo, jog šiuo patarimu seka ir ,,Kalnų ereliai”. Jų tinklalapyje rašoma, kad slidininkas ruošiasi ir vasarą. Ir dar priduriama: ,,Visi pasaulio taurės slidininkai yra nuostabūs slidininkai, bet tie, kurie laimi, yra stipriausi ir šalia slidinėjimo. Slidinėjimas reikalauja jėgos, pusiausvyros, judrumo, galios ir ištvermės.” Be to, vasaros treniruotės ne tik padeda laimėti lenktynes, bet ir padeda išvengti susižalojimų.

Todėl žiemos sezonui 4–17 metų amžiaus grupės vaikai ruošiasi tiek pavasarį, tiek vasarą – lanko įvairius užsiėmimus ir sporto stovyklas. Rugsėjo mėnesį komanda dalyvauja Vilniaus mažajame maratone. Rudenį vaikų laukia įtemptos treniruotės. Koordinacijai lavinti jie lanko karatė užsiėmimus, o jėgai, ištvermei ir dėmesio sutelkimui tobulinti – treniruotes salėje. Spalio mėnesį vaikai turi galimybę savo jėgas išmėginti žiemos stovykloje Austrijoje.

Stovyklose kalnų slidininkai ne tik slidinėja, bet ir dirba fizinio pasirengimo pratybose, žiūri ir aiškinasi vaizdo įrašus. Laiko tenka skirti ir mokslams, nes ,,Kalnų erelių” taisyklėse aiškiai parašyta: ,,Pažymiai mokykloje negali būti mažesni nei 7 ir didesnė dalis dalykų turi būti įvertinta 8 ir didesniais pažymiais.”
 
Žinia, jog slidinėjimas yra gana brangus sportas, reikalaujantis nemažai lėšų ir laiko. Klubui reikia įvairios įrangos, o pasibaigus įprastam 10 savaičių sezonui Lietuvoje – pinigų papildomoms treniruotėms ir varžyboms Latvijoje, Austrijoje, Italijoje bei Čekijoje. ,,Kalnų erelių” vadovai tiki, jog geriausia parama jų programai vykdyti būtų asmeninės kalnų slidinėjimu besidominčių ir vienminčių žmonių piniginės aukos.

Klubas taip pat bando rinkti lėšas parduodamas ,,Kalnų erelių” marškinėlius. Jenn sakė, jog šią vasarą už surinktus pinigus už parduotus marškinėlius klubas galėjo nusipirkti vaizdo kamerą, o metais anksčiau – radijo imtuvus ir vašką slidėms. Norintys paremti ,,Kalnų erelius” ar įsigyti jų marškinėlius, tai gali padaryti apsilankę svetainėje adresu: www.kalnuereliai.com arba parašę Jenn (jennvirskus@yahoo. com).  Marškinėlių kaina – 50 dol., įskaitant ir persiuntimą. Perkant antrus marškinėlius, mokėsite tik 35 dol. Šiuo metu galima įsigyti M, L, XL dydžių ilgomis ir trumpomis rankovėmis marškinėlius. Jei norite išsamesnės informacijos apie galimybę tapti rėmėju, jei turite klausimų, rašykite programų vadovei Jenn Virskus anksčiau nurodytu el. adresu.

Iš Austrijos į Lietuvą grįžę jaunieji kalnų slidininkai gimtinėje neužsibus – gruodžio viduryje jų dar laukia Tarptautinės slidinėjimo federacijos stovykla Vokietijos kalnų kurorte GarmischPartenkirchen. Tad iki Sočio olimpinių rungtynių 2014 metais apie ,,Kalnų erelius” dar tikrai išgirsime. To tikisi ir Jenn, kuri šią žiemą leisdama Aspen, bando ieškoti klubui lėšų, kalnų slidinėjimo stipendijų lietuviukams, kad šie galėtų studijuoti JAV aukštosiose mokyklose ir, kaip ji rašo laiške, ,,tiesiog palaikyti mūsų svajonę dalyvauti Sočio mieste 2014 metų žiemos olimpinėse varžybose”.

Remtasi www.sportas.info ir www.kalnuereliai.com

ski
JAV lietuvė Jenn Virskus – ,,Kalnų erelių“ programų direktorė, vyr. trenerė, jau 12 metų dirbanti slidinėjimo mokytoja.

ski

Iš k.: Kasparas Pajarskas, treneris iš Austrijos, kitos šalies komandos slidininkas, Marcelė Kuliešiūtė, Ieva Urbonavičiūtė, Laura Pamerneckytė ir Ieva Januškevičiūtė.