Plk. leitenantui Raimondui Vaikšnorui pritvirtinami pulkininko antpečiai. Thomas Wilbur nuotr.


Šiaudiniai stebuklai, dvylika patiekalų ir nauji pulkininko antpečiai

ROSSETA VINGEVIČIŪTĖ-WILBUR

Gruodžio 9 d. Lietuvos Respublikos ambasada JAV subūrė vietos lietuvius labai dorai ir smagiai popietei. Ambasadoriaus Žygimanto Pavilionio žmona Lina ir Lietuvos misijos Washington, DC pavaduotojo Simono Šatūno žmona Živilė su talkininkėmis paruošė tradicinius dvylika Kūčių patiekalų – buvo ir silkutės, ir grybais įdarytų pyragėlių, ir traškių kūčiukų, ir t. t. Ir net gėrė svečiai tik kisielių ir aguonų pieną.

Šeimininkių vyrai juokavo, jog jos tris dienas ir naktis valgius svečiams gamino, ir net vaikai mamų beveik nematė. Lina Pavilionienė popietės svečiams sakė, jog, prieš ruošdamos vaišes, moterys nemažai skaitė apie lietuviškų Kūčių tradicijas, todėl vietos lietuviams pasisekė ambasados metų renginius užbaigti prie tikro lietuviško Kūčių stalo. Ir prie lietuvės rankomis sukurtais šiaudiniais papuošalais puoštos eglutės. Daugelį metų šiaudinukus kurianti Stasė Griganavičiūtė padėkojo ambasadoriui ir jo žmonai už pasiūlymą surengti jos trapių meno kūrinių parodą. Gerb. Stasė susirinkusiems taip pat priminė Kalėdų eglės tradicijos ištakas ir įdomius faktus apie pirmąsias lietuviškai puoštas egles Amerikoje.

Sekmadienio popietę ambasadoje įvyko ir išskirtinės iškilmės. Pirmąkart istorijoje Lietuvos kariuomenės karininkui aukštesnis laipsnis buvo suteiktas Lietuvos Respublikos ambasadoje JAV. Lietuvos prezidentės įsaku pulkininkui leitenantui Raimondui Vaikšnorui pulkininko antpečiai buvo pritvirtinti Washington lietuvių akivaizdoje.

Lietuvos ambasada ir lietuviai vašingtoniečiai taip pat pagerbė Angelę Bailey, kuri ne vieną dešmtmetį lietuvių kalbos moko ir lietuvius, ir amerikiečius, kurie vyksta dirbti į Lietuvą. Keli iš jų net atvyko savo mokytojos pagerbti.

Manau, jog Washington apylinkių lietuviai yra dėkingi ambasadai už jaukų šeimyninį pabuvimą kartu didžiųjų metų švenčių išvakarėse.


Gėlėmis apdovanota mokytoja Angelė Bailey su būreliu savo studentų. Antras iš d. amb. Ž. Povilionis su žmona.


Stasė GriganavičiūtėBendras Kūčių vaizdas LR ambasadoje, Washington, DC