Dalai Lama apsilankė Čikagoje

Nemažai keliaujantis Tibeto dvasinis vadovas bei pasaulio budistų bendruomenės galva Dalai Lama praėjusį sekmadienį skaitė dvi paskaitas čikagiškiams ir miesto svečiams. Įtakingas vienuolis ryte kalbėjo 1,500 žmonių auditorijai Harris Theatre, o popiet — 11,400 žmonių miniai Pritzker Pavilion (Millennium Park).

Dalai Lama, kreipdamasis į susirinkusiuosius Čikagoje, išlaikė jam būdingą kontakto su žmonėmis manierą. Purpuriniais ir auksiniais tradiciniais drabužiais apsirengęs vienuolis ramiai sėdėjo susikryžiavęs kojas prieš tūkstantinę minią ir kalbėjo taip, tarsi bendrautų su būreliu gerų pažįstamų: ramiai, nekeldamas balso ir nevengdamas pajuokauti. Jis netgi šaipėsi iš savo plikos galvos ir kelis kartus pakartojo, kad jeigu kas mano, jog Dalai Lama turi kokių nors ypatingų galių, tai jie labai klysta: ,,Tai visiška nesąmonė”, — kvatodamasis tvirtino aukščiausiojo rango Tibeto vadovas.

Nepaisant kasdieniško ir neįpareigojančio paskaitos tono, Dalai Lama kalbėjo apie rimtus ir gilius dalykus. Jis kvietė viso pasaulio žmones, nesvarbu, koks jų tikėjimas, prisidėti prie taikos pasaulyje ir rodyti daugiau atjautos bei supratimo vieni kitiems kasdieniniame gyvenime.

Dalai Lama kritikavo brutalų Kinijos režimą Tibete, tačiau ragino visus susilaikyti nuo atsakymo jėga į jėgą. Paminėjęs prezidentą George’ą Bushą Tibeto dvasinis vadovas pareiškė, kad šis esąs ,,labai mielas”, tačiau pasmerkė JAV vardu sėjamą smurtą pasaulyje.

 

Benzino kainos muša visus rekordus

Pirmadienio rytą benzino kainos Čikagoje ir visose JAV pasiekė rekordą. Jefferson Park esančioje ,,Citgo” degalinėje vienas galonas kuro kainavo 3.46 dolerio. Vos už kelių kvartalų esančioje kitoje degalinėje pigiausiai galoną benzino buvo galima įsigyti už 3.79 dolerio.

Pasak Lundberg Survey kompanijos atlikto tyrimo, apklausus 7,000 degalinių visose JAV, paaiškėjo, kad vidutiniškai galonas benzino šalyje šiuo metu kainuoja 3.07 dolerio. Tai 90 centų daugiau nei sausį. Paskutinį kartą nacionalinį rekordą benzino kainos buvo pasiekusios praėjusį rugpjūtį. Tuomet galonas benzino vidutiniškai kainavo 3.03 dolerio. Iki absoliutaus visų laikų brangiausio kuro rekordo trūksta vos dviejų centų.

Benzino tiekėjai tvirtina, kad kuro kainos išaugo dėl problemų, su kuriomis susiduria naftos perdirbimo įmonės. Vis daugiaų jų uždaroma tiek JAV, tiek užsienyje. Be to, padidėjus benzino paklausai artėjančio vasaros sezono metu, nemažai naftos perdirbimo gamyklų kamuoja gedimai, mat dėl išaugusios paklausos siekiant perdirbti daugiau naftos aktyviau naudojami įrengimai.

 

Čikagiečiams nerūpi saugotis nuo pavojingų saulės spindulių

Kaip rodo neseniai atliktos apklausos duomenys, Čikagos gyventojams mažiausiai iš visų didžiausiuose JAV miestuose gyvenančių žmonių rūpi apsauga nuo kenksmingų saulės spindulių. Apklausus 31 JAV miesto gyventojus, paaiškėjo, kad pagal Amerikos dermatologijos akademijos sudaryto testo rezultatus Čikagai tenka paskutinioji vieta. Pirmojoje vietoje — Vašingtonas, antrojoje — Niujorkas.

Testu siekta įvertinti, kiek žmonės yra informuoti apie kenksmingus saulės spindulius ir kokių priemonių jie imasi, kad nuo šio poveikio apsisaugotų. Tik 21 proc. čikagiškių atsakymai buvo įvetinti balais A ir B (nacionalinis vidurkis — 35 proc.). Net 41 proc. Čikagos gyventojų sutiko su šiuo testo teiginiu: ,,Aš mėgaujuosi saulės spinduliais negalvodamas/a apie kenksmingą jų poveikį”.

 

Susirinkite savo vėliavas!

Tokią žinią, kuria daugiausia nusitaikyta į miesto ispanakalbius gyventojus, dažniausiai kilusius iš Meksikos, antradienį pasiuntė Auroros miesto taryba. Tądien priimto Tarybos nutarimo iniciatorius apylinkės pirmininkas Juany Garza pasiūlė, kad nuo šiol visi, kurie trukdo eismui mojuodami vėliavomis pro atidarytus automobilių langus bus nubausti 250 dolerių bauda. Įvykdžius tą patį nusižengimą trečią kartą bus paskirta bauda ir atimamas automobilis.

Pasak Juany Garzos, tarp meksikiečių įsigalėjęs paprotys triukšmingai švęsti nacionalines šventes, tokias kaip Cinco de Mayo ar Meksikos nepriklausomybės dieną, rodo nepagarbą ne tik svetingai imigrantus priėmusiai šaliai bei trukdo eismui, bet ir išniekina Meksiką ir jos vėliavą.

Kaip spręsti šią problemą svarsto ir kiti Čikagos priemiesčiai, kuriuose gyvena didelė meksikiečių bendruomenė. Per savo nacionalines šventes iš pietinės JAV kaimynės atvykę emigrantai linkę itin triukšmingai reikšti patriotizmą: važiuodami automobiliais mojuoja vėliavomis, signalizuoja ir šūkauja nacionalistinius šūkius.

 

Nauja paslauga padauginusiems

Čikagos priemiestyje Neipervilyje įsikūrusi firma ,,Smith Cos.” nuo šios savaitės siūlo naują paslaugą: automobilio nutempimą (kartu su jo savininku) padauginusiems alkoholio. Į barą atvažiavęs nuosavu automobiliu ir išgėręs per daug, vairuotojas galės paskambinti minėtai kompanijai. Ši atsiųs automobilį nutemptį galintį sunkvežimį (,,tow truck”), kuris namo saugiai partemps automobilį kartu su jo savininku.

Žinoma, toks malonumas — ne veltui, tačiau palyginus su kaina, kurią gali tekti mokėti, jei policija pagautų vairuojant apsvaigus, tai nėra labai dideli pinigai.

Už galimybę būti partemptam namo teks pakloti 85 dol. dydžio vienkartinį mokestį. Be to, dar reikės primokėti po 2 dolerius už kiekvieną mylią.

Vietinė policija, nors ir teigė, kad bet koks mėginimas sumažinti girtų vairuotojų skaičių yra sveikintinas, vis dėlto abejojo, ar kompanijai pavyks surinkti pakankamai klientų. Neipervilio policijos kapitonas Gary Boltas stebėjosi: ,,Kas norės mokėti 80 ar net 100 dolerių už partempimą, jeigu taksi galima  saugiai parvykti namo už 510 dolerių”.

 

Kiek kainuotų bilietas į Olimpiadą?

Nors Čikaga, laimėjusi JAV atstovės titulą, dar tik pradeda varžybas dėl 2016 m. vasaros Olimpinių žaidynių šeimininkės vardo tarptautinėje arenoje, jau svarstoma, kiek po devynerių metų galėtų kainuoti bilietas į Olimpiadą.

Remiantis dukart Olimpiadą organizavusio Los Andželo apskaičiavimais, 2016 m. Čikagos olimpinių žaidynių bilietai kainuotų nuo  70 dolerių į daugumą sporto varžybų iki 600 dolerių už geriausias vietas populiariausių sporto šakų finaluose. Bilietų į atidarymo ir uždarymo ceremoniją kainos vidurkis siektų 450 dolerių, tuo tarpu už brangiausias vietas reikės pakloti net 950 dolerių.

Pasiruošimo Olimpiadai komitetas Čikagoje kol kas savo vertinimų neskelbia. Pasak komiteto atstovų, tokios spekuliacijos yra gerokai per ankstyvos.