11-asis mokyklos gimtadienis ir mokslo metų pradžia – puiki proga bendrai nuotraukai.     
Manto Ivanausko nuotraukos

Mokykla taip pat gali švęsti gimtadienį

Agnė Januškis ir Beata Ivanauskienė

Spalio 5 d. rytą Gedimino lituanistinė mokykla (GLM) duris atvėrė padabinta trispalviais balionais ir mokinių piešiniais! Vaikai, tėveliai ir mokytojai ankstų šeštadienio rytą rinkosi ne tik žinių pasisemti, bet ir į šventę – 11-ąjį mokyklos gimtadienį! Gimtadienio šurmulys neapsiėjo be svečių, dovanų, staigmenų ir vaišių.
Miela mokyklos direktorė Giedrė Ramanauskaitė visus pasveikino su gimimo diena, o mokytojus – su Mokytojo diena. Ji pasidžiaugė pirmuoju mokyklos mokytoju vyru – Aleksandras dirbs su angliškai kalbančiais vaikučiais. Tada direktorė pristatė ir šventės svečius.

Nuoširdžiausias ačiū Lietuvos Respublikos generaliniam konsulatui Čikagoje. Mokyklą aplankiusi konsulato atstovė Oreta Eidukytė su dukra atvežė nuostabią parodą, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą 80-ųjų metinių progai. Legendinių lakūnų gyventa ir dirbta visai kaimynystėje – Palwaukee oro uoste Wheelings. Todėl paroda GLM mokiniams buvo labai artima ir ypatinga. Viena iš mamų generalinio konsulato atstovė Oreta Eidukytė pasveikino mokinius, tėvelius ir mokytojus 11-ojo gimtadienio proga ir priminė, kad ir mūsų didysis krepšininkas Arvydas Sabonis vilkėjo vienuolikto numerio marškinėlius.

Visi mokyklos mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai taria didelį ačiū Aleksandros Kazickienės vardo fondui už svarbią ir nebe pirmą piniginę dovaną mokyklai! Ši parama labai padeda sparčiai besiplečiančiai GLM mokyklai nuomoti jau dvejas patalpas.

Mokyklą aplankė ir visus su gimimo diena pasveikino šiauriečių Lake County Waukegan apylinkės valdybos iždininkė Palmyra Janušonienė.

Mokytoja Violeta Rutkauskienė dar kartą pasveikino ir bendrai nuotraukai pakvietė GLM antrokes Emą, Emiliją ir Matildą. Mergaičių piešiniai savo amžiaus grupėje laimėjo tris pirmąsias vietas Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą jubiliejiniame  konkurse. Pagal jų piešinius jau sukurti pašto ženklai.

Na, o kokia šventė be pramogų! Mokyklos tėvų komiteto pirmininkė Beata Ivanauskienė vaikučius pakvietė pažiūrėti animacinį filmuką apie drakoniuką, kuris persivalgęs saldumynų susirgo ir taip išmoko dalintis. Šaunią pasakėlę, kurią suaugusieji prisiminė iš savo vaikystės, savo jaukioje pirmokėlių klasėje paruošė šaunioji Asta Štarienė. Astos pagalba ir entuziazmas pamokų ir mokyklos švenčių metu yra neįkainojamas!

Šventės kulminacija – šauniosios „Dance Duo” studijos vadovės Sandros Krumhorn atvežta dekoracija. Jai balandėlius iš popieriaus lankstė mokyklos mokiniai, taip prisidėdami prie bendro projekto „We are the World, we are the children'”.

Na, ir tada, žinoma, – vaišės!

Širdingai ačiū  „Penguin Pizza” ir jo savininkui Ridui iš Buffalo Groves bei „Lina’s Cakes” už trispalvius pyragaičius vaikučiams ir skanų tortą mokytojams.

Į pagalbą nebe pirmą kartą atskubėjo buvęs mokyklos mokinys, dabar jau koledžo studentas, Mantas Ivanauskas – jis fotografavo įsimintinas šventės akimirkas, padėjo ant Maria Del Popolo bažnyčios laiptų išrikiuoti visus mokinukus, mokytojus ir talkinančias mamytes bendrai GLM nuotraukai.

Smagi gimtadienio šventė praūžė... Triukšmingas ir šventiškas vaikų šurmulys galėjo greitai virsti šventišku sąmyšiu. Dėkojame į pagalbą atskubėjusioms mamytėms. Linkime savo mokyklėlei ilgiausių metų ir vėl kimbame į darbus, pamokas, repeticijas, kad lietuvybės žiburėlis šiauriniuose Čikagos priemiesčiuose skaisčiai degtų – dėl mūsų pačių ir vardan tos Lietuvos!

Agnė Januškis – Gedimino lituanistinės mokyklos muzikos mokytoja.

Beata Ivanauskienė – Gedimino lituanistinės mokyklos Tėvų komiteto pirmininkė.