CENTRAS - Kultūra - Darius Kasparaitis: Auginti šešis vaikus sunkiau nei žaisti aukščiausioje lygoje
„Saulėtas krantas” mokiniai susipažino su ledo ritulininku ir olimpiniu čempionu Dariumi Kasparaičiu (antroje eilėje, viduryje).
„Saulėtas krantas” mokiniai susipažino su ledo ritulininku ir olimpiniu čempionu Dariumi Kasparaičiu (antroje eilėje, viduryje). (Arvydo Račiūno nuotraukos)

Darius Kasparaitis: Auginti šešis vaikus sunkiau nei žaisti aukščiausioje lygoje

Gabija Karlonaitė.

Miami, Floridos valstijoje, jau dešimtmetį gyvenantis ledo ritulininkas, olimpinis čempionas Darius Kasparaitis vasario 3 d. pirmą kartą susitiko su Floridos lietuvių bendruomene. Šešių vaikų tėtis lankėsi pietrytinėje Floridoje esančioje lituanistinėje mokykloje „Saulėtas krantas”.

Lituanistinės mokyklos „Saulėtas krantas” praktikantė Gabija Karlonaitė kalbino mokyklos svečią Darių Kasparaitį.
Lituanistinės mokyklos „Saulėtas krantas” praktikantė Gabija Karlonaitė kalbino mokyklos svečią Darių Kasparaitį.

Bendraudamas su mokiniais ir jų tėvais D. Kasparaitis prisipažino, kad nei vienas iš jo 6 vaikų nešneka lietuviškai. „Jie šneka angliškai ir švediškai, norėčiau, kad mokėtų ir lietuviškai”, – neslėpė pašnekovas. Jis svarstė, jeigu mokykla būtų arčiau Miami, mielai savo šeimą vežtų į lituanistinę mokyklą. Šeštadieninė mokykla, skirta lietuvių išeivių vaikams, nuo 2005 m. veikia Boynton Beach mieste. Dabar mokyklą lanko mokiniai nuo 4 iki 13 metų.

Bendraudamas su tėvais ir mokiniais buvęs sportininkas, dabar verslininkas, pabrėžė, kad visą savo laiką atiduoda šeimai. Paklaustas apie didžiausią iššūkį gyvenime nė akimirką nesusimąstęs atsakė, kad auginti 6 vaikus yra kur kas sunkiau nei žaisti Olimpiadoje ar Šiaurės Amerikos Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL).

„Sporte viską darai egoistiškai, esi atsakingas tik už save: treniruojiesi, miegi pietų miego ir pan. Gyveni tik sau skirtos dienotvarkės burbule”, – pasakoja sportininkas. Jis atviravo, kad pirmajai savo dukrai negalėjo skirti pakankamai laiko, nes profesionaliai sportavo. „Dabar reikia keltis 5 valandą ryto, ruošti pusryčius, vežti vaikus į mokyklą ir juos paimti. Asmeniniai planai nuolat keičiasi, nes kažkuris vaikas suserga arba apsimeta, kad serga”, – šypsosi D. Kasparaitis.

Floridoje sutaupo laiko

Susitikimo metu tėvai domėjosi, kodėl žiemiškos sporto šakos profesionalas atsidūrė Floridoje. Jis nusišypsojęs atsakė, kad lygiai taip pat, kaip ir visiems čia gyvenantiems, jam patinka šiltas oras.

Lituanistinė mokykla „Saulėtas krantas” susipažino su D. Kasparaičiu.
Lituanistinė mokykla „Saulėtas krantas” susipažino su D. Kasparaičiu.

„Kai baigiau sportininko karjerą 2009 m., kelerius metus gyvenau Švedijoje, vėliau grįžau į New Yorką. Ten man patinka, bet gyventi su didele šeima per brangu. Pasirinkau Floridą, nes čia nereikia kiekvieną kartą vaikų aprengti prieš išleidžiant į lauką. Turiu ne 2, bet 6 vaikus, tad čia gyvendamas sutaupau laiko”, – juokavo pašnekovas.

Vis dėlto gyvenant Miami nepakanka laiko šeimą nuvežti į ledo ritulio treniruotes: „Nors vaikai dar maži, bet jau visi bandė stovėti ant pačiūžų. Bet reikėtų gyventi Elektrėnuose, kad būtų galima treniruotis ant ledo kiekvieną dieną. Vis dėlto tikiuosi, kad jauniausi mano sūnūs žais ledo ritulį”.

Pats D. Kasparaitis treniruojasi keletą kartų per savaitę Pompano Beach su Dainiumi Zubrumi. „Ruošiamės žaisti Lietuvoje. Jau nusipirkau bilietus į Lietuvą balandžio 14 d. žaisti su Lietuvos ledo ritulio rinktine Kaune vyksiančiame Pasaulio čempionate”, – atskleidė sportininkas. Nors artėjančių varžybų sportininkas laukia ir džiaugiasi išpildęs svajonę atstovauti Lietuvai, bet teigia, kad tai bus vienos iš paskutiniųjų varžybų: „Šiais metais žaisiu už Lietuvą, ir tada jau tikrai karjerą baigsiu.

Visur taiko sporto taisykles

Vietos lietuviai taip pat domėjosi, kaip D. Kasparaitis iš sportininko tapo statybų verslo banginiu – jis vadovauja nekilnojamojo turto agentūrai „Verzasca Group”. Pašnekovas papasakojo, kad ryšius, nuvedusius į verslą, užmezgė dar žaisdamas ant ledo: „Pradėti šį verslą buvo labai sunku, bet visur, kaip ir sporte, pasiekti rezultatų galima tik tada, kai turi gerą komandą”.

Buvęs sportininkas neslepia, kad jo gyvenimas būtų lengvesnis nenusivilkus ledo ritulio trenerio marškinėlių. 2010 m. jis tapo Rusijos Sankt Peterburgo „SKA” klubo vyr. trenerio asistentu. „Šią sritį išmanau kur kas geriau nei statybų verslą. Keisti karjerą visada baisu. Iki šiol nesu užtikrintas, ar gerai viską darau, bet supratau, kad jaustis neužtikrintam yra normalu”, – kalba D. Kasparaitis.

Pasak jo, sporte kaip versle, niekada nežinai ar laimėsi, ar galėsi žaisti iki galo: „Nors ta sportinė įtampa nėra maloni, bet ji labai padeda gyvenime judėti į priekį.”

 Gabija Karlonaitė – lituanistinės mokyklos „Saulėtas krantas” praktikantė.

Darius Kasparaitis mielai dalijo autografus.
Darius Kasparaitis mielai dalijo autografus.