Algimantas Remeika Lietuvos trispalvę iškėlė Japonijoje, prie šios šalies simboliu laikomo kalno Fujisan, pasaulyje žinomo kaip Fudzijama.
Algimantas Remeika Lietuvos trispalvę iškėlė Japonijoje, prie šios šalies simboliu laikomo kalno Fujisan, pasaulyje žinomo kaip Fudzijama. (Asmeninio archyvo nuotraukos)

Bėgdamas žodžius Japonijoje, garsino Lietuvą

Lietuviai visame pasaulyje dalyvauja neįprastoje akcijoje – bėga „Tautiškos giesmės” žodžius.

Virginija Petrauskienė.

Tėčio ir sūnaus Remeikų Tsukuba miesto gatvėmis nubėgtas žodis „Lietuva”.
Tėčio ir sūnaus Remeikų Tsukuba miesto gatvėmis nubėgtas žodis „Lietuva”.

Ar girdėjote, kad „Tautišką giesmę” galima ne tik giedoti, bet ir bėgti?

Apie tai, kokius jausmus patiri bėgdamas „Tautišką giesmę”, „Draugui” papasakojo Čikagoje gyvenantis Algimantas Remeika. Jis atostogų metu viešėdamas Japonijoje, Tsukuba miesto gatvėmis nubėgo tris „Tautiškos giesmės” žodžius: „Lietuva”, „tegul” ir „tiesa”.

Lietuvoje gyvenantys bėgimo entuziastai sausio mėnesį paskelbė originalią iniciatyvą „Bėgame ‘Tautišką giesmę’ pasaulyje”:

„Minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, kviečiame prisijungti prie ‘Tautiškos giesmės’ žodžių išraižymo įvairiuose pasaulio kampeliuose. Tikslas – bet kuriame mieste, kaime, vandenyne ‘parašyti’ po vieną žodį per dieną ir Vasario 16-ąją atšvęsti kitaip! Judėk: eik, bėk, mink dviratį, stumk vežimą, plauk laivu, plaustu, šuoliuok kojūkais, jok su arkliu, važiuok automobiliu, atstumas nesvarbus. Vasario 16-ąją sudėsime visus (nubėgtus) žodžius taip, kaip parašė Vincas Kudirka. Padarom tai, ko niekas greičiau­siai nepakartos”.   

Algimantas bėgimo metu.
Algimantas bėgimo metu.

Kitaip sakant, idėjos sumanytojai pakvietė visame pasaulyje pasklidusius lietuvius bėgti „Tautiškos giesmės” žodžius įvairiausiuose mūsų Žemės kampeliuose. Bėgikai, naudodamiesi sportinio sekimo programėle, užfiksuoja savo nubėgtą trajektoriją, ir visą informaciją įkelia į specialiai sukurtą „Facebook” puslapį, pavadintą „Bėgame ‘Tautišką giesmę’ pasaulyje”.

Į šį kvietimą atsiliepė Čikagoje gyvenantis lietuvis A. Remeika. Jis viešėdamas Japonijoje esančiame Tsukuba mieste, nusprendė pasinaudoti pasitaikiusia galimybe ir šio miesto gatvėse bėgdamas „išrašė”  tris Lietuvos himno žodžius.

Du iš trijų žodžių Algimantas nubėgo kartu su sūnumi Miku, kuris su šeima gyvena Tsukuba mieste, esančiame vos už 100 kilometrų nuo Tokijo. Mikas Remeika yra Tsukuba universiteto fizikos doktorantas. Nubėgę žodį „Lietuva”, vyrai užnešė Lietuvos trispalvę į aukščiausią bokštą Tsukuboje, vėliau nuvyko ir prie Amžinosios Šviesos Budos. Beje, tai buvo ne vienintelis kartas, kai A. Remeikos iniciatyva lietuviška trispalvė suplevėsavo Japonijoje. Dar kartą ji buvo iškelta prie šios šalies simboliu laikomo Fujisan (Fu-dzijamos) kalno.

Prie Amžinosios Šviesos Budos A. Remeika su sūnumi Miku, marčia Hue ir mažąja anūkėle Asumi, besislepiančia nešynėje po tėvelio striuke.
Prie Amžinosios Šviesos Budos A. Remeika su sūnumi Miku, marčia Hue ir mažąja anūkėle Asumi, besislepiančia nešynėje po tėvelio striuke.

Į klausimą, kaip pavyko Tsukuba miesto gatvėse „išrašyti” lietuviškus žodžius, A. Remeika atsakė: „Pradžioje tuos žodžius nusibraižiau žemėlapyje, o prieš bėgimą perėjau tuos pasižymėtus maršrutus. Vieną maršrutą iš vakaro su žmona praėjome net du kartus. Kai bėgi, turi pasiėmęs žemėlapį, kuriame pažymėtas kiekvienas posūkis, todėl nebuvo sunku. Žodį – ‘tegul’ nubėgau iš anksto nesiruošęs”.

Algimanto Japonijoje nubėgti trys giesmės žodžiai sudarė beveik 10 mylių. Šis atstumas papildė dar vieną jo siekiamą asmeninį skaičių – iki Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečio nubėgti 100 mylių. Į šią akciją, pradėtą sausio pradžioje Čikagos lietuvių bėgimo klubo narės Aušros Butkevičiūtės iniciatyva, taip pat įsijungė bėgikų dar keliose valstijose bei kituose kraštuose. 

A. Remeika yra Čikagos lietuvių bėgimo klubo narys. Prie klube susibūrusių bendraminčių jis prisijungė palyginti neseniai – prieš nepilnus dvejus metus. „Kai pajutau, kad kūnas ėmė stingti, nusprendžiau nepasiduoti – judėti”, – sako 64-erių Algimantas. Jis pridūrė, kad savaitgaliniai susitikimai su klubo nariais atgaivina ne tik kūną, bet ir sielą. Mat bėgti, ar tiesiog pasivaikščioti susirenka pozityvūs, ramūs ir geranoriški Čikagos apylinkėse gyvenantys tautiečiai, su jais gera praleisti laiką.

Čikagos lietuvių bėgimo klubo entuziastai šį sekmadienį žadėjo susirinkti į būrį ir kartu nubėgti dar kelis „Tautiškos giesmės” žodžius. Tuomet pasaulyje nubėgtų giesmės žodžių žemėlapyje bus pažymėtas ir Čikagos priemiestis Lemontas, kuriame yra įsikūręs Pasaulio lietuvių centras.

A. Remeika „Tautiškos giesmės” žodžius bėgo kartu su sūnumi Miku.
A. Remeika „Tautiškos giesmės” žodžius bėgo kartu su sūnumi Miku.