Emilės vedama pamoka – nuraminti chaotiškas mintis. (Rising Lotus Healing Center nuotraukos)

Mama ir dukra: surasti gelmes savyje

Virginija Petrauskienė.

Kai pats surandi ilgai ieškotą svarbią tiesą, dažnai norisi ja pasidalyti su kitais, galbūt taip pat ieškančiais atsakymų į jiems svarbius klausimus. Tuomet gyvenimas ima ir pasiūlo galimybę, kaip tą galima būtų padaryti. Taip atsitiko Emilei Lisauskaitei, Pietinėje Čikagos dalyje, Homer Glen įsikūrusios jogos studijos Rising Lotus Healing Center šeimininkei.

Emilė (k.) su mama Estera – bendramintės ir bendradarbės.

Neseniai sukako vieneri metai, kai  Emilė su šeimos pagalba nusipirko  studiją, kurioje jai talkina ir mama Estera Wilson. „Pati nepastebėjau, kaip jogos studija tapo ne tik Emilės, bet ir mano pačios gyvenimo dalimi. Mes čia vos spėjame suktis, nes per savaitę vyksta 25–30 užsiėmimų. Kuo toliau, tuo labiau žmonės supranta, kad negali gyventi nuolatos įsivėlę į bėgimą ir nenutrūkstantį skubėjimo ritmą, įlindę į telefonus ir kompiuterius, užsisakinėdami internetu ‘plastmasinius’ dalykus”, – prisipažino Estera.

Vos įžengus į šių moterų jogos studiją, iš karto apima ramybės ir noro niekur neskubėti jausmas. Interjeras, kvapai ir kiti jaukią bei dvasingą aplinką kuriantys elementai tarsi skatina užmiršti nesibaigiančius darbus ir pabūti sau, su savimi.

Dvasinė valanda sau – prabanga ar būtinybė?

„Mes savo jogos studiją vadiname erdve sąmoningam gyvenimui”, – sako Estera. Ji pasidžiaugia, kad dauguma studijos klientų, pabandę bent vieną užsiėmimą, lieka patenkinti ir nori juos tęsti. Žmonėms patinka, kad jie gali pasirinkti sau tinkančią ir patinkančią užsiėmimų rūšį.

Estera ir Emilė vardija, kokiais būdais stengiasi užsiėmimų dalyviams pagelbėti atsipalaiduoti, išvalyti iš galvos kasdieninių minčių chaosą, išmokyti juos sąmoningai programuoti savo vidinį ir išorinį gyvenimą. Tam pasitelkiama meditacija, kvėpavimo technikos mokymas, gydymas garso vibracijomis, eterinių aliejų terapija, reiki ( tai vienas iš alternatyviosios medicinos gydymo būdų, skirtas dvasiniam, fiziniam tobulėjimui bei psichinei, emocinei ir fizinei žmogaus sveikatai atstatyti) ir kt.

Šiuo metu studijoje rengiama 10–15 skirtingų rūšių užsiėmimų, juos veda 10 mokytojų, kurių kiekvienas koncentruojasi į tam tikrą sritį. Kartais tėvai atsiveda su savimi paauglius vaikus, o šie susidomėję dalyvauja ir mokosi.

Nutildyti minčių triukšmą

Vienuose užsiėmimuose lankytojams prireikia intensyvesnių fizinių pastangų, kitos pamokos vyksta lėtesniu, kantrybės ir susikaupimo reikalaujančiu tempu. Dar viena užsiėmimų rūšis – tempimo pratimai, kai per valandą atliekama iki 10 jogos pozų. Daugeliui patinka „švelnioji” joga ir meditavimas. Yra ir tokie užsiėmimai, kur grupės dalyviai tik guli, per valandą kelis kartus pakeisdami poziciją. Kiekviena iš šių pozų atlieka tam tikrą vaidmenį, pvz., skatina kraujo cirkuliavimą ir pan.

Jogos studija dirba 7 dienas per savaitę – daugelis lankytojų, atėję bent kartą į užsiėmimus, nori juos tęsti.

Estera sako, kad tokią jogą renkasi žmonės, kurie nori pailsinti kūną ir sielą. Tai užsiėmimas, kuri paruošia žmogų nakties poilsiui. Daugelis sako, kad po pamokos išgaruoja iki tol kankinusi nemiga, žmonės pasidžiaugia pirmą kartą gerai išsimiegoję. Nemažai lankytojų šias pamokas renkasi po intensyvios darbo dienos, norėdami atsikratyti įtampos ir streso. Tai tarsi dvasinės ir fizinės prabangos valanda sau.

„Šie užsiėmimai yra labai populiarūs. Įvairūs, net ir verslo žmonės ateina po darbų, ir visada džiaugiasi, kad surado laiko sau. Namuose taip atsipalaiduoti sunkiau, nes studijoje tam sukuriama palanki atmosfera. Nors ir čia ne visiems iš pradžių pavyksta nutildyti galvose knibždančias paviršutiniškas mintis. Tam kartais reikia ilgiau padirbėti, tačiau rezultatais žmonės lieka labai patenkinti”, – sako Emilė. 

Psichologijos studijos pastūmėjo į jogą

Į klausimą, kaip pati surado šį kelią, kuriuo dabar veda kitus, Emilė prisipažįsta, kad jau nuo paauglystės norėjo dirbti tokį darbą, kuriuo galėtų padėti žmonėms atsikratyti juos kankinančių dvasinių problemų. Ji manė, kad tą galėtų daryti, jeigu pasirinktų psichologės profesiją. Dar mokydamasi mokykloje, ji domėjosi žmogaus minčių jėga, daug apie tai skaitė. Baigusi mokyklą, ji University of Illinois pasirinko psichologijos bakalauro studijas.

Sėkmingai baigti jogos mokytojų kursai.

„Tos studijos paskatino mane susimąstyti, kilo būties klausimų. Neturėjau su kuo apie tai pasikalbėti, nenorėjau kitiems pasirodyti crazy. Pergyvenau egzistencinę krizę, atrodė, kad sprogsiu. Ėmiau skaityti savipagalbos knygas. Pirmoji buvo apie pasąmonę, apie tai, kaip ji veikia, kaip ją pakeisti. Sąžiningai skaitydama klausiau knygoje duodamų rekomendacijų, pabandžiau praktikuoti meditaciją. Ir tuomet ėmiau gerai jaustis. Ta knyga buvo pirmas postūmis į jogą. Po to ir kitos skaitomos knygos mane tarsi ‘stūmė’ į jogą. Taip ir pradėjau. Supratau, kad galiu kontroliuoti savo gyvenimą”, – kalbėjo Emilė.

Studijuodama, kaip ir daugelis studentų, Emilė norėjo užsidirbti pinigų. Nemažai jos bendraamžių tam rinkosi padavėjo darbą kavinėje. O Emilė, mamos patarta, užsirašė į jogos kursus. Iki tol jogą praktikuodavo savarankiškai namuose. Baigusi 200 valandų jogos kursus, gavo jogos mokytojos sertifikatą ir ėmė vesti mokamus užsiėmimus netoli namų esančioje jogos studijoje.

Jogos trenerės sapnas išsipildė

„Aš dirbau savo darbus, buvau laiminga, kad Emilė užsiėmusi, viskas puiku. Buvusi jogos studijos šeimininkė, pas kurią dirbo dukra, nutarė savo verslą parduoti. Nes nėra taip lengva tą verslą vystyti. Dvasinė pusė –  savo keliu, bet reikia iš to dar ir užsidirbti, kad galėtumei išlaikyti studiją ir liktų pragyvenimui. Ta savininkė paskambino man vieną rytą ir pasakė: „Aš sapnavau, kad tavo Emilė turi savo jogos studiją”, – prisiminė Estera.

Studijoje sukurta jauki aplinka.

Emilės močiutė, neseniai atvykusi čia gyventi iš Lietuvos, pasiūlė pridėti savo santaupų, kad anūkė galėtų nusipirkti tą verslą. Laiko galvoti buvo nedaug, tad kone per kelias valandas buvo pasiryžta pirkti.

Nors Emilė buvo numačiusi, kaip gyvens toliau – Colorado valstijoje norėjo tęsti magistro studijas – tačiau pirkinys šiuos planus pakoregavo.

Emilė ėmėsi darbo dabar jau savo jogos studijoje, tačiau užteko kelių mėnesių, kad būtų aišku, jog be pagalbos ji neišsivers. Mama Estera juokiasi, kad į jogos pasaulį atėjo mokydamasi iš savo dukters. Baigusi Emilės vedamus kursus, ji pajuto: turėdama daugiau teorinių žinių, į jogą žvelgi kitomis akimis.

Mama atėjo dukrai į pagalbą

Tačiau Estera puikiai suprato, kad verslas, atsidūręs mėgėjų rankose, gali labai greitai žlugti. Jai teko tapti ir tuo žmogumi, kuris rūpinasi, kad tas verslas klestėtų. Moterisi pasinėrė į jogos studijos vadybos džiungles. Teko baigti specialius vadybos kursus, nes buvo aišku, kaip svarbu turėti ir mokėti pritaikyti verslo strategiją – pakviesti, sudominti ir išlaikyti žmones.

Studija.

„Man teko pasidalinti: pasilikau tik dalį savo pagrindinio – nekilnojamo turto agentės darbo. Didžiąją dalį laiko skiriu studijai.  Čia mes ne tik dirbame,  mes tiesiog mėgaujamės darbu. Yra daug visokių verslo strategijų. Bet smagu matyti, kad mūsų bendras darbas pasiteisina: daugelis žmonių, kurie pas mus ateina, jau nebeišeina, nuolat sugrįžta, dalyvauja užsiėmimuose. Jeigu strategija pasiteisino, puiku. Gali prikviesti žmonių, bet jeigu nepateisinsi jų vilčių, jie daugiau neateis”, – kalbėjo Estera.

Kituose pamatyti savo atspindį

Judvi su Emile viena per kitą pasakojo apie jų studijoje rengiamus mokymus, kurie yra naudingi ne tik būsimiems jogos mokytojams, bet ir pedagogams, ar tiesiog mamoms, norinčioms savo vaikams perduoti ir dvasinio tobulėjimo žinias bei išmokyti juos daugelyje gyvenimo situacijų padėti patiems sau. Taip pat apie labai populiarius „atsitraukimus”, kurių metu išvykstama iš namų į kitą valstiją ar net šalį (netrukus visos keliaus į Costa Rica) ir ten visas laikas skiriamas jogai, meditacijai, buvimui gamtoje, naujoms žinioms ir dvasios tobulinimui.

Šiais laikais žodį „joga” kiekvienas supranta kiek savaip, tačiau visi sutaria, kad tai mokymas apie žmogaus kūną, protą ir vidinę dvasią. Tai nėra religija, todėl jogą praktikuoti gali įvairių tikėjimų žmonės. Į klausimą, kas jai ir jos vadovaujamai studijai yra joga, Emilė atsako:

„Tai galimybė augti pačiam ir padėti kitam žmogui augti dvasiškai, nukreipti jo mintis taip, kad jis ,‘susistyguotų’, kad išmoktų savo sielą ir kūną prižiūrėti, nes kai save moki prižiūrėti, rūpintis, susibalansuoti,  tuomet mokėsi pasirūpinti ir kitais. Gilesnis tikslas – kad žmonės, žiūrėdami į kitus, išmoktų juose matyti save. Kad suprastų, jog kiti yra tavo paties atspindys. Mes esame iš tų pačių ‘žvaigždžių dulkių’. Todėl turime elgtis su kitais taip, kaip su savimi”.

Jogos studija Rising Lotus Healing Center kviečia

14911 S. Bell Rd. Homer Glen, IL
Tel.: 708-262-9539
el.p.: RisingLotusHealingCenter@yahoo.com
FB: Rising Lotus Healig Center
Instagram: Rising_Lotus_Healing_Center
www.RisingLotusHealingCenter.com

Užsiėmimuose mokomasi siekti kūno ir sielos harmonijos.