Problemos su Microsoft Edge naršykle

(Related information for Draugas News and Lithuanian Heritage subscribers)

Kai kurie prenumeratoriai turėjo problemų prisijungti prie „Draugo” internete archyvuotų numerių nuo 2009-2018 m., kur yra reikalingas slaptažodis. Prašant .PDF failo, vietoj to, kad iššoktų langelis, prašantis slaptažodžio, naršyklė išmeta žinutę, jog „Authorization Required”, tačiau būdo patvirtinimui pateikti nėra.

Ši problema yra susijusi su nauja Microsoft „Edge” naršykle (browser). Kiek žinome, su kitomis naršyklėmis šios problemos nėra.

Ar jūsų kompiuteris naudoja Microsoft Edge? Visi Windows 10 kompiuteriai pradžioje buvo pardavinėjami su „Internet Explorer” naršyklėmis, kurios veikė be problemų. Neseniai Microsoft pradėjo platinti (per „automatic updates”) savo naująją naršyklę – EDGE browser.

Ši Edge naršykė turi nemažai problemų, tačiau galite paprastai atsisiųsti ir vartoti kitą naršyklę, pvz. Firefox, Chrome ar Opera. Su šiomis naršyklėmis tokių problemų neiškyla. Arba Edge „Settings” paskyroje galite pasirinkti toliau vartoti „Internet Explorer” naršyklę.

Yra vienas būdas apeiti šią problemą, vartojant Microsoft Edge naršyklę.

Kokia yra problema su Edge ir slaptažodžių reikalaujančiais failais?

Įprastai prašant atidaryti failą, kuris yra apsaugotame „stalčiuje” (directory), naršyklė išmeta langelį prašantį įrašyti vartotojo vardą bei slaptažodį. Tai atlikęs vartotojas gali laisvai peržiūrėti visus čia patalpintus failus.

Problema su Edge naršykle yra tokia: kada nepatvirtintas vartotojas prašo .PDF failo, Edge naršyklė, vietoj to, kad parodytų langelį prašantį įrašytį slaptažodį, nusprendžia, kad vartotojas nepatvirtintas ir išmeta atsakymą „Authorization Required”.

Ši problema su Edge naršyklės autentifikavimu iškyla tik tada, kai prašoma .PDF failo. Dėl to, yra būdas autentifikuoti, net vartojant Edge naršyklę. Mes sukūrėme nuorodą vedančią į tarpinį failą, kuris nėra .PDF formato ir kuris yra patalpintas apsaugotame stalčiuje. Kai vartotojas prašo šio tarpinio failo, Edge teisingai pateikia slaptažodžio reikalaujantį langelį. Įrašęs slaptažodį, vartotojas tampa ‘patvirtintas’ ir tada gali laisvai atidarinėti visus .PDF failus, kurie yra patalpinti apsaugotame stalčiuje, net vartojant Edge naršyklę.

Šis tarpinis failas yra 2018 m. archyvo sąrašuose. Čia, dėl eilinių numerių, ar čia, dėl priedo numerių.

Pakartoti čia aprašytą apėjimo būdą:

Kaip apeiti Microsoft Edge „Authorization Required” klaidą (bug):
1) Spustelėkite čia
2) Įrašykite savo vartotojo vardą bei slaptažodį.
3) Grįžkite į puslapį kur yra patalpinti .PDF failai ir spustelėkite ant Jums įdomaus .PDF failo datos.

Pabandykite ir jei dar turėsite problemų, prašau parašykite mums. Mielai padėsime.