A†A GALINA MARIJA MACELYTĖ SUŽIEDĖLIENĖ iškeliavo amžinybėn š. m. rugsėjo 27 d. savo namuose, apsupta šeimos narių.
Gimė 1931 m. sausio 6 d. Kaune.
Gyveno Washington, DC, Cincinnati, anksčiau – New Yorke.
Nuliūdę liko: jos trijų vaikų tėvas dr. Antanas Sužiedėlis, trys vaikai Jolanta, Ramūnas ir Darius; anūkai Alexandra, Maximilian, Nat ir Alena.
Velionės tėvas a. a. Antanas Macelis buvo Lietuvos nepriklausomybės kovų savanoris ir Lietuvos kariuomenės pulkininkas. Vaikystėje Galina pamėgo piešti ir groti fortepijonu. Ji buvo priimta į Kauno konservatoriją, bet prasidėjęs karas nutraukė jos svajonę studijuoti muziką.
1944 m. Galina kartu su tėvais pasitraukė į Vakarus ir penkerius metus gyveno karo pabėgėlių stovyklose Vokietijoje. 1949 m. jie atvyko į JAV ir apsigyveno New Yorke.
Galina įgijo socialinių mokslų bakalauro laipsnį Mount Saint Joseph universitete Cincinnati, kur ji taip pat studijavo ir muziką. Vėliau įgijo sociologijos magistro laipsnį Amerikos katalikų universitete Washingtone.
Visą gyvenimą ji buvo aktyvi Amerikos lietuvių bendruomenės narė, talkino New Yorke leidžiamo „Darbininko“ savaitraščio redakcijai, buvo aktyvi ateitininkė ir žurnalo „Ateitis” bendradarbė.
Velionė buvo vien iš pirmųjų ir pasišventusi feminizmo idėjų bei pagyvenusių imigrantų teisių gynėja, dažnai rašė šiomis ir kitomis temomis JAV ir Amerikos lietuvių leidiniuose.
Kaip mokslinė bendradarbė dalyvavo rengiant konferenciją Baltuosiuose rūmuose gyventojų senėjimo klausimais, kurią 1977 m. inicijavo ir globojo tuometinė pirmoji ponia Roslyn Carter. Vėlesniais metais Galina rašė straipsnius ir pranešimus, susijusius su šia konferencija. Ji taip pat prisidėjo prie JAV Pilietinių teisių ir Prezidento inicijuotos psichikos sveikatos komisijų darbo.
Galina dirbo Amerikos katalikų universiteto Priešpensinio amžiaus ir senėjimo tyrimų centre, vėliau tęsė sociologijos ir mokslinių tyrimų karjerą kaip konsultantė, informacijos specialistė ir vadovė bendrovėje „Social & Scientific Systems Inc.“ Washingtone.
Visą gyvenimą ji aktyviai palaikė moterų ir bendrąsias pilietines teises, rūpinosi gyvūnų gerovės klausimais. 1988 m. įsijungė į Amerikos lietuvių akcijas, skirtas paremti Lietuvos tautinį atgimimą ir atsikūrusios Lietuvos tarptautinį pripažinimą.
A. a. Galinos Macelytės-Sužiedėlienės šviesaus gyvenimo atminimo paminėjimas vyks šį rudenį Washingtone.
Prašome draugų, giminių ir pažįstamų prisiminti a. a. Galiną savo maldose.
Nuliūdusi šeima.