CENTRAS - Labdara - Čikagos mamos ligoninėms dovanojo kaukių
Hinsdale ligoninės medikai dėkoja lietuvėms „Chicago Mothers Foundation” moterims už dovanotas apsaugos nuo COVID-19 priemones.

Čikagos mamos ligoninėms dovanojo kaukių

Virginija Petrauskienė.

Ką kiekvienas galime nuveikti, kad COVID-19 padarytų kuo mažiau žalos? Savo labdaringa veikla pagarsėjusios organizacijos „Chicago Mothers Foundation” (savo „Facebook” grupę pavadinusios „Vilties aitvarai”) narės nusprendė, kad jos gali bent kiek pagelbėti ligoninėse dirbantiems specialistams, padovanodamos jiems apsauginių kaukių. 

Mažiems Lietuvos ligoniukams – Čikagos mamyčių dovanotos kaukės.

Šios organizacijos vadovė Edita Zasimauskaitė priminė, kad mamos susibūrė ir veikia, kad kaip galėdamos pagelbėtų Lietuvoje onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

„Buvome suplanavusios labdaros renginį, kuris turėjo būti surengtas gegužės 2 dieną. Į jį būtų atvykę svečių iš Lietuvos. Renginio metu dešimčiai sergančių vaikų būtume padovanojusios reabilitacijai reikalingos įrangos – specialių lovų, vežimėlių… Tačiau pasaulyje paskelbta pandemija pakoregavo planus – renginį teks nukelti vėlesniems laikams. Savo pažadų nepamiršime – žadėtos dovanos kiek vėliau pasieks ligoniukus. O dabartinės nelaimės akivaizdoje pamanėme, kad mes galėtume prisidėti prie ligoninėse dirbančių medicinos darbuotojų saugos. Juk daug lietuvių moterų čia dirba medicinos seserimis”, – sakė E. Zasimauskaitė.

„Chicago Mothers Foundation” skyrė 3 500 dolerių ir už juos nupirko 1 000 vienetų N95 (99 procentais apsaugančių nuo viruso), 500 chirurginių apsauginių kaukių, 5 000 guminių pirštinių. E. Zasimauskaitė sakė, kad šių daiktų kainos pastaruoju metu yra dešimteriopai išaugusios. Tačiau teko taikytis prie naujos realybės ir už apsaugines kaukes bei pirštines mokėti tiek, kiek jas įkainojo pardavėjai.  Dar gerai, kad pavyko sulaukti užsakytų prekių. Juk yra nemažai pavyzdžių, kai užsakytos  apsauginės kaukės išsiunčiamos kitiems, tiems, kurie pasiūlo didesnę kainą, nepaisant to, kad pirmasis užsakovas  buvo jau sumokėjęs už prekes.

Automobilio bagažinėje – kaukės ir pirštinės Pal. Jurgio Matulaičio misijai Lemonte.

Moterims labai pagelbėjo tai, kad jos palaiko ryšius su patikimais tiekėjais – iš jų jau kelerius metus „Chicago Mothers Foundation” dideliais kiekiais pirkdavo apsauginių vaikiškų spalvingų kaukių, skirtų mažiesiems ligoniukams Lietuvoje. Beje, iš Lietuvos atėjo žinia, kad vasarą čikagiškių mamų tūkstančiai atsiųstų  kaukių ypač reikalingos dabar, kai onkologinėmis ligomis sergantys mažieji atsidūrė didelės rizikos grupėje. O Lietuvoje vaikiškų kaukių ypač trūksta.

Praėjusios savaitės pabaigoje Čikagos mamų nupirktų kaukių ir pirštinių buvo pristatyta į kelias ligonines, tarp kurių – Edward, Hinsdale, La Grange, Silver Cross ligoninės, Rush University Medical Center. E. Zasimauskaitė sakė, kad daugelyje iš šių gydymo įstaigų med. seserims skiriama viena apsauginė kaukė per savaitę, todėl darbuotojos jaučiasi labai nesaugios. Jos džiaugiasi gavusios dovanų ir jaučiasi labai dėkingos.

Dalis Mamų organizacijos nupirktų kaukių buvo pristatytos į Lemontą. Edita pasakojo, kad jai paskambino seselė Laimutė, kuri domėjosi, kaip šiuo sunkiu metu laikosi Pal. Jurgio Matulaičio misijos parapijos nariai. Moterims besikalbant paaiškėjo, kad misijoje nėra kaukių. E. Zasimauskaitė pasiūlė jų šiek tiek nuvežti. Kaukės labai pravers ir seselėms, ir kunigui, ir PLC gyvenantiems vyresnio amžiaus žmonėms.