Agnė dažnai koncertuoja JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose.
Agnė dažnai koncertuoja JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose. (Nuotraukos iš Agnės Gidraitytės albumo)

Jaunoji dainininkė Agnė Giedraitytė koncertuos Baltimorėje

Dalia Kavaliauskienė.

Agnė Giedraitytė.
Agnė Giedraitytė koncerto metu.

Agnė Giedraitytė keturiolikmetė dainininkė, atliekanti dainas klasikinio žanro stiliumi, tarp amerikiečių  jaunoji atlikėja daugiau žinoma sceniniu Agne G. vardu (kitataučiams lietuviška pavardė sunkiai įkandama). Ši jauna dainininkė žavi ne tik gražiu balsu, bet ir nuoširdumu, todėl klausytojų yra labai mylima.

Kviečiame į koncertą Baltimorėje

Balandžio 2 d. Agnė dainuos koncerte Baltimorėje, kuris vyks „Scottish Rite Temple Auditorium”  – 3800 N. Charles St. Baltimore, MD 21218 (telefonas informacijai 410-243-3200).

Koncertas organizuojamas paremti kalbos sutrikimų centrą, kuriame dirbantys specialistai suteikia nemokamas kalbos terapijos paslaugas, susimokėti už jas negalinčioms šeimoms. Koncerto organizatoriai pakvietė Agnę dalyvauti ir paprašė ją atlikti porą dainų lietuvių kalba.

Būdama maža Agnė ypatingu balsu nepasižymėjo, bet muzikai nebuvo abejinga. Kartą mergaitė paprašė mamos, kad leistų jai mokytis skambinti pianinu. Mama Sandra Giedraitienė nuvedė dukrelę pas dainininkę Nidą Grigalavičiūtę. Pati būdama operos soliste, Nida Grigalavičiūtė netrukus pastebėjo, kad mergaitė turi gražų balsą. Pirmą kartą Agnė savo sugebėjimus parodė savaitraščio „Amerikos lietuvis” surengto „Talentingiausio Amerikos lietuvio” konkurse. Tada jai buvo aštuoneri. Komisija jai skyrė trečią vietą, o štai klausytojai buvo sužavėti jos balso ir skyrė savo simpatijas.

Pirmasis konkursas paskatino Agnę žengti toliau. Padedama tėvelių  ji dalyvauja vis naujuose konkursuose, ir labai dažnai laimi prizines vietas. Per šešerius metus jaunoji dainininkė dalyvavo daugelyje konkursų, vykstančių ne tik JAV, bet ir Lietuvoje.

Žvaigždėmis tampama pamažu

2011 m. Agnė dalyvavo „Rialto Idol Junior” – laimėjo 2-ąją vietą, „The 2012 Hal Leonard Vocal Competition” – laimėta 3-oji vieta. 2012 metais „Geneva’s Got Talent” –  tapo finalininke, o „Granquist Music Competition” laimėjo 1-ąją vietą. „Rising Star Singing Contest 2012” – buvo 2-osios vietos nugalėtoja, „Suburban Chicago’s Got Talent” – pateko į finalą, „Elburn Idol 2012” – laimėjo 3-iąją vietą, o „Rialto Idol Junior” –  buvo nugalėtoja. NBC televizijos konkursuose „Steve Harvey Show” ir „Steve Got Talent”, mergaitė užsitikrino antrąją vietą. Agnės atliekamų dainų buvo galima pasiklausyti per radiją 1340 WJOL. Be to, ji dalyvavo dar keliuose mažesniuose konkursuose JAV, ir dainos festivalyje „Baltic voice 2013” Lietuvoje, kur savo amžiaus grupėje laimėjo 1-ąją vietą. Jaunoji solistė šiemet buvo 1-os vietos prizininkė „Fox Valley Rep 2014” talentų konkurse ir dar daugelio konkursų dalyvė. Kaip tarptautinio balso konkurso „American Protege” prizininkei, Agnei teko garbė 2013 metų gruodžio mėnesį dainuoti garsiojoje Carnegie salėje, New York. Šiame konkurse Agnė iškovojo dvi 1-ąsias vietas miuziklo ir klasikinio dainavimo 11–14 metų amžiaus kategorijose bei parsivežė geriausios „American Protege” atlikėjos  diplomą. Tai pirmas Agnės konkursas kuriame dalyvavo dainininkai ne tik iš Amerikos, bet ir iš Rusijos, Singapūro bei Indonezijos.

Pastebi amerikiečiai

Agnei G. teko dainuoti grupės iš Airijos „The Priests” koncerte.
Agnei G. teko dainuoti grupės iš Airijos „The Priests” koncerte.

Reikia pasidžiaugti, kad Agnę pradėjo pastebėti ir amerikiečių atlikėjai, koncertų organizatoriai ir jau kviečia ją  į savo koncertus. Štai neseniai Agnei teko didelė garbė dainuoti grupės iš Airijos „The Priests” koncerte. Jaunoji dainininkė dažnai koncertuoja JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose, dalyvavo 2015 m. dainų šventėje Čikagoje bei Lietuvių dienose Los Angeles. Ji kviečiama į garbingų svečių priėmimus, vestuves, krikštynas ir kitas šventes.

Praėjusiais metais Agnė dalyvavo ne viename konkurse ir laimėjo pirmąsias vietas net trijuose iš jų – „Central Ohio singing” konkurse; „SBC Voice” konkurse ir „Darien Got Talent” konkurse. Beje, ji yra stipendijos ir 1-osios vietos laimėtoja „Musichorale scholarship” konkurse.

Savo nepaprastai gražiu balsu ir nepriekaištingu atlikimu, Agnė sužavi įvairios muzikos gerbėjus, nes jos repertuare nemažai ir lietuvių liaudies bei pop dainų.

Agnė mėgsta muziką, o ypač dainuoti, todėl ateityje mergaitė svajoja apie operos dainininkės karjerą. Jaunoji dainininkė, padedama savo tėvelių, jau įrašė savo pirmąją kompaktinę plokštelę „Dream”, kurią galima įsigyti parašius elektroninį laišką adresu – agnegmusic@gmail.com