Prieš NBA sezono rungtynes Portlande (Oregono valst.) tarp vietinės „Trail Blazers” ir New Yorko „Knicks” su Mindaugu Kuzminsku susitiko lietuvių bendruomenės nariai.
Prieš NBA sezono rungtynes Portlande (Oregono valst.) tarp vietinės „Trail Blazers” ir New Yorko „Knicks” su Mindaugu Kuzminsku susitiko lietuvių bendruomenės nariai. (Dariaus Kuzmicko nuotraukos)

Lietuviai džiaugėsi tautiečio žaidimu.

Laurynas R. Misevičius
Specialiai „Draugui” iš Portlando

Labiausiai Mindaugo Kuzminsko atvykstant į Portlandą laukė Žalpių šeimyna.
Labiausiai Mindaugo Kuzminsko atvykstant į Portlandą laukė Žalpių šeimyna.

Po legendinio Arvydo Sabonio išvykimo pajėgiausius savo tautiečius krepšininkus retai matantiems Portlando lietuviams itin nusisekė kovo 23-ąją, kuomet į „Rožių” miestą atvyko „Trail Blazers” varžovai iš New Yorko su Mindaugu Kuzminsku (Kuzia). Atrodo, lyg specialiai „susirgo” abi Rytų pakrantės komandos „žvaigždės” Derrick Rose bei Carmelo Anthony – tiesioginiai M. Kuzminsko konkurentai dėl minučių aikštelėje arba „Knicks” vyr. treneris Jeff Hornacek, sužinojęs apie vietinės lietuvių bendruomenės organizuotą palaikymo akciją, tiesiog norėjo mūsų tautiečius pradžiuginti, į starto penketą sugrąžindamas lietuvį.

„Šarmo” pridėjo ir tai, kad pagrindiniu rungtynių kovo 23 d. vakarą teisėju buvo paskirtas Čikagos lietuviams puikiai pažįstamas Danny Crawford, kuris visai neseniai pačių NBA krepšininkų bei trenerių buvo pripažintas mažiausiai klystančiu lygos teisėju, o per pastaruosius penketą metų Danny net 4 sykius ČLKL vadovo Aurimo Matulevičiaus kvietimu teisėjavo „Vėjų” miesto lietuvių mėgėjų varžybose. Mat čikagiečio D. Crawford žmonos Claudia mama yra buvusio ŠALFASS pirmininko Jono Bario duktė, kilusi iš Kauno. Na, o Portlande pirmus tris kėlinukus nuo pat pradžių rungtyniavęs Mindaugas pagerino atkovotų kamuolių rekordą, iš viso jų nusiėmęs net 8, bei per 32 minutes aikštelėje pelnė 14 taškų. Daugiau už lietuvį įmetė tik 2 niujorkiečiai – latvis Kristaps Porzingis bei gynėjas C. Lee. Taigi, nors „Knicks” ir pralaimėjo dar nepraradusiems vilties patekti į šių metų atkrintamąjį etapą varžovams iš Portlando 95-110, lietuviai iš „MODA Center” arenos skirstėsi pakilios nuotaikos.       

Mindaugas Kuzminskas pakeliui iš Portlando į San Antonio (TX) galės pasiskaityti ir Amerikos lietuvių spaudos.
Mindaugas Kuzminskas pakeliui iš Portlando į San Antonio (TX) galės pasiskaityti ir Amerikos lietuvių spaudos.

Prieš varžybas su jais susitikęs M. Kuzminskas pasakojo apie savo pirmus metus Amerikoje, džiaugėsi sėkmingu pirmuoju sezonu New Yorke, nors ir pasiskundė mažiau komandiniu ekipos žaidimu, nei būtų buvę įprasta Ispanijoje ar Lietuvoje. „Jeigu grynai dėl žaidimo, turbūt labiausiai norėčiau rungtyniauti Bostono miesto arba Utah valstijos komandose, – savo mintimis su gausiai jo palaikyti susirinkusiais Portlando ir Seattle lietuviais dalijosi Mindaugas, – tačiau pagyventi, be abejonės, kur kas įdomiau tame pačiame New Yorke ar galbūt Los Angeles”.

Labiausiai su Mindaugu susitikimo laukė Luanos ir Viliaus Žalpių šeima – pas juos namuose Camas (Washingtono valstijoje) Kuzminskas praleido nemažai laiko dar vaikystėje, o taip pat „Rožių” mieste 2008 m. vykusiame „Nike Global Challenge” turnyre besilankydamas su Lietuvos jaunių krepšinio rinktine. Gaila tik, kad įtemptas NBA sezono grafikas neleido lietuviui pabendrauti su savo tautiečiais kiek ilgiau, jau rytojaus rytą „Knicks” išskrido į San Antonio (TX).

Vis dėlto kantriai į vietinių klausimus atsakinėjęs Mindaugas dalijosi NBA „virtuvės” peripetijomis, tvirtai pažadėjo šią vasarą vėl užsivilkti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės marškinėlius, nors po sezono minėjo dar neskubėsiąs grįžti į gimtąjį Vilnių, – su drauge Egle būtinai planuoja aplankyti Havajus ir galbūt dienai kitai paviešėti San Franciske.

Iki šiol „Rožių” mieste krepšinio mėgėjai puikiai atsimena Arvydą Sabonį.
Iki šiol „Rožių” mieste krepšinio mėgėjai puikiai atsimena Arvydą Sabonį.

„Vienintelis minusas rungtyniaujant Amerikoje, ko gero, yra be galo daug kelionių, praktiškai nebūni namie, mažai laiko praleidi su šeima, net ir Eglė vos du kartus su manimi keliavo į rungtynes kituose miestuose, kartu lankėmės ‘Knicks’ varžybose Čikagoje ir Miami”, – savo pirmųjų metų patirtimi „Pasaulio centre” dalijosi Mindaugas. – Keista ir tai, kad štai ir New Yorke niekas taip nepergyvena po mūsų komandos pralaimėjimų, kaip būna Lietuvoje arba net Ispanijoje, ramus ir vyr. treneris, jau prieš keletą savaičių interviu spaudai sakęs, kad pradedame ruoštis kitam sezonui… Europos krepšinyje kur kas daugiau emocijų”.

Na, o Portlando lietuviams tą vakarą gerų emocijų užteko su kaupu – juk ne kiekvieną dieną šiame „užkampyje” sulaukiame vieno pajėgiausių Lietuvos rinktinės puolėjų, kuris dar ir sužaidžia vienas geriausių sezono rungtynių tada, kuomet jo atvyksta palaikyti užjūrio tautiečių būrys.

P.S. Norinčius įsijungti į mūsų apylinkių lietuvišką veiklą kviečiame apsilankyti oficialiame Portlando LB tinklalapyje www.portlandlithuanians.com bei „Facebook” puslapyje „JAV LB Portlando apylinkė”.

Mindaugas Kuzminskas mačą prieš „Trail Blazers” pradėjo startiniame penketuke.
Mindaugas Kuzminskas mačą prieš „Trail Blazers” pradėjo startiniame penketuke, – „Knicks” vyr. treneris Jeff Hornacek taip „apdovanojo” lietuvius.
New York „Knicks" komandos treneris bendrauja su žiniasklaida.
New York „Knicks” komandos treneris atsakinėja į žiniasklaidos klausimus.
Lietuvių bendruomenės dėmesys M. Kuzminskui sudomino ir oficialius „Knicks” komandos atstovus spaudai.
Lietuvių bendruomenės dėmesys M. Kuzminskui sudomino ir oficialius „Knicks” komandos atstovus spaudai, kurie bendravo su šių eilučių autoriumi.