Dalis kūrybinės komandos: dizainerė A. Marciulevičienė, dailininkas ir pasakos autorius R. Dabrukas bei režisierė R. Bunikytė. (Miuziklo kūrėjų archyvo nuotraukos)

Miuziklas vaikams ir suaugusiems – jau greitai

Virginija Petrauskienė.

„Aš kitoks” – tai muzikinis pasako­jimas apie varliuką, kuris gimė kitoks – oranžinės, o ne žalios spalvos, tačiau labai troško būti toks, kaip visi. Spektaklio kūrėjai scenoje linksmais dialogais, dainomis ir šokiais papasakos graudžiai linksmą ir pamokančią oranžinio varliuko istoriją.

Netrukus, vasario 20 dieną Lemonte esančiame menų centre (Lemont H. S. Performing Arts Center) Čikagos lietuvius sukvies ilgai laukta premjera – miuziklas vaikams ir suaugusiems „Aš kitoks”.

Miuziklo režisierė – Rūta Buniky­tė, pasakos autorius – Rolandas Dabru­kas, scenarijaus autorė – Edita Kliučins­kaitė, kompozitorius – Kęstutis Daugirdas.

Į premjerą – iš Lietuvos į Čikagą

Panašu, kad drąsaus projekto sumanytojų planui nesutrukdė nei pan­deminiai apribojimai, nei tai, kad dalis kūrybinės komandos narių dirbo iš Lietuvos. Virtualios repeticijos ir kūrybiniai pokalbiai suteikė dar daugiau spalvų būsimam miuziklui.

Vienas iš projekto „variklių” – dai­lininkas ir spalvingai iliustruotos knygelės „Aš kitoks” autorius Rolandas Dabrukas „Draugui” pasidžiaugė, kad iš Lietuvos jau atvyko miuziklo režisierė R. Bunikytė, su kuria dabar labai smagu gyvai aptarti daugybę kūrybinių klausimų ir pradėti „gyvą” darbą.

Pagrindinio vaidmens – varliuko Tu­čio atlikėjas aktorius Dominykas Vaitiekūnas į Čikagą atskris vasario pradžioje. Šiuo metu Lietuvoje studijuojantis kompozitorius Kęstutis Daugirdas taip pat jau turi bilietą ir netru­kus parvyksta ruoštis premjerai.

Profesionaliai sukurti aktorių kostiumai intriguoja ir žadina smalsumą pamatyti būsimą miuziklą.

Spektaklyje svarbiausius vaidmenis atlieka ir didelis vietinis vokalistų ir aktorių žvaigždynas – Agnė Giedrai­tytė, Martynas Matutis, Aušra Jasaitytė-Paulauskas, Ramūnas Paulauskas, Linas Umbrasas. Iš viso miuzikle dalyvauja beveik trys dešimtys atlikėjų.

Menininkų idėja sulaukė palaikymo

„Dabar vyksta labai įdomūs darbai. Jau matai, kaip tos pirminės idėjos įgauna pavidalą ir viskas sekasi neblogai. Tai teikia ir jaudulį, ir džiaugsmą. Matuojamės kostiumus, kuriuos siuva dizainerės Auksuolė Marciulevičienė ir Atlantoje gyvenanti Šarūnė Stankevičienė. Džiaugiamės kiekviena šio kūrybinio darbo akimirka. Ne vienas žmogus mums pasiūlo pagalbą ir tai yra nuostabu”, – sako R. Dabrukas. Jis pats sukūrė sceninių kostiumų eskizus, pats gamina miuziklo veikėjams kepures – kaukes, stengdamasis, kad jose atsispindėtų linksma personažų nuotaika.

Vienas iš dekoracijų kūrėjų – nemenką šios srities patirtį turintis Kernius Miežlaiškis. Prie darbų prisideda ir iliustratorius, animatorius Sigitas Šniras. Rolandas planuoja, kad spektak­liui būtų sukurti subtitrai anglų kalba – juk yra šeimų, kuriose tėtis arba mama yra anglakabiai, tad jie, atėję pasižiūrėti miuziklo, džiaugsis, galėdami suprasti, ką kalba ir dainuoja aktoriai. Didelis turtas komandai – patyręs prodiuseris Žygis Janus, tikras savo dar­bo profesionalas.

Miuziklo kūrėjai džiaugiasi, kad pavasarį pradėta lėšų rinkimo kampanija sulaukė nemažo daugelio žmonių palaikymo. Tautiečiai patikėjo menininkų komanda ir aukojo pinigų būsimam miuziklui. Tiesa, lėšų dar vis trūksta.

Ir Čikagos, ir Los Angeles žiūrovams

R. Dabrukas demonstruoja vieną iš spektaklio kostiumų.

„Svajojame miuziklą „Aš kitoks” parodyti ne tik Čikagos publikai, bet ir nuvežti į Los Angeles. Ten yra nemažai tautiečių taip pat parėmusių mūsų projektą. Ten gyvena ir mano studentai, jie tikriausiai ateitų pasižiūrėti spektaklio. Jeigu norėtume nuvežti visą miuziklo trupę, beveik trisdešimt žmonių, tai kainuotų nežmoniškai daug – skrydis, viešbutis – apie 18 tūks­tančių dolerių. Tai mums nepa-sie­kiamas „kosmosas”. Tačiau nuvykti į Californiją su dalimi atlikėjų – tikrai būtų įmanoma. Tikimės, kad dar atsirastų žmonių, kurie finansiškai paremtų šią kelionę”, – sakė R. Dabrukas.

Jis pridūrė, kad miuziklo finišo tiesioji jos kūrėjams yra tarsi amerikietiški kalneliai – ir smagu, ir baugu, o kartais mintys apie būsimus darbus ir naktimis neleidžia užmigti. Geranoriš­ka draugų ir pažįstamų žmonių pagal­ba padeda versti kalnus. „Įdomiausia yra ne pasiektas tikslas, o kelias link to tikslo”, – įsitikinęs menininkas. 

Miuziklo „Aš kitoks” kūrėjai ir atlikėjai bei organizatoriai visus kviečia į  vasario 20 dieną, sekmadienį Lemont H. S. Performing Arts Center, (adresas – 800 Porter St., Lemont, IL 60439) įvyksiančią premjerą.

Bilietai parduodami PLC raštinėje, kavinėse „Smilga”, „Rūta”, „Old Vilnius Cafe”, „Lithuanian Plaza”, Eventbrite.com

Kviečiame jus paremti šio miuzik­lo pastatymą. Visi rėmėjai bus įrašyti miuziklo leidinyje. Tiems, kurie paaukoja daugiau nei 350 dol., bus dovano­jami du bilietai į spektaklio premjerą.

Aukų gavėjas:
Lithuanian-American Community
Federalinis Tax ID#: 36-3625439
Galite siųsti čekius paštu:
1001 Edgewood Ct. Lemont, IL 60436

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Draugas” (2022-ųjų m. Vasario 3 d. numeryje, Vol. CXIII NR. 9)