Šias moteris subūrė tas pats tikslas – noras padėti kitiems.

Padėka už gerumą, kuris gelbsti gyvenimus

Neretai vienų žmonių parodytas gailestingumas ir dosnumas gali nulemti rytojų tų, kuriems ši pagalba reikalinga. Ar dažnai susimąstome, kaip gali pasikeisti kito žmogaus gyvenimas, jeigu jiems ištiesime pagalbos ranką? Ir visai nesvarbu, ar aukojate savo laiką, ar materialinę paramą, svarbu, kad prisidedate prie kito žmogaus gerovės.

„Chicago Mothers Foundation” skaičiuoja jau dešimtus savanoriavimo metus. Tiek laiko mes dalyvaujame geranoriškoje veikloje, kurios esmė – skubėti į pagalbą ne tik nelaimę patyrusiam mūsų bendruomenės nariui, bet ir visokeriopai paremiant sunkiai sergančius Lietuvos vaikus.  Kadaise mažą būrelį mūsų, savanorių moterų, suvienijo bendras tikslas. Šiandien šis būrelis yra išaugęs, subrandintas, įgavęs daug patirties. Mūsų organizacijos savanorės yra įvairaus amžiaus ir turi sukaupusios skirtingas gyvenimo patirtis, bet jų širdyse yra tas pats tikslas – padėti kitam.

Šios prasmingos Padėkos dienos šventės proga norėtume pasidalinti mūsų savanorių mintimis apie labdarą, savanorystę ir ateities planus.

Edita

Edita Zasimauskaitė.

Aš džiaugiuosi, kad Amerikoje vaikai savanorystės mokomi nuo mažens. Taip jie įgyja labai reikalingos patirties ir išmokomi dalytis su kitais gerumu bei pagalba. Iš tikrųjų viso ko pradžią žmogus gauna iš tėvų. Tėvų dėka vaikai išmoksta mylėti, pažinti, globoti, būti kantriu. Kartais jiems tenka patiems pasijausti silpnesniu ir suprasti, ką tai reiškia. Tokiu būdu, tėvų padedami, jie suvokia, kaip yra svarbu užstoti silpnąjį. Smagu, kai šias vertybes papildo ir mokėjimas da­­lintis. Išugdę šią savo vaikų charak­­terio savybę, galime būti tikri, kad padedame gerus auklėjimo pamatus savo dar mažam, bet jau su didele širdimi per gyvenimą eisiančiam vaikui. Jau vėliau, mokykloje, vaikai daugiau supažindinami su savanoryste. Ne veltui sakoma, kad savanorystė – tai savęs tobulinimas. Vaikai, prisidėdami prie įvairių savanoriavimo veiklų, atranda pasaulį ir save.

Taip jau gyvenimas sudėliojo, kad aš noriu ir galiu būti naudinga kitiems. Galiu kitiems skirti tai, kas yra neįkainojama, t. y. savo laiką. Nieko nėra prasmingesnio, nei padėti žmogui, kuris pasibeldžia tuo metu, kai jam iš po kojų slysta žemė. Neslėpsiu, kartais nėra lengva realizuoti savo tikslus,  bet visada stengiamės  daryti viską, kas įmanoma.

Šie, jau praeinantys metai, buvo kupini nerimo, nes dėl pandemijos keliamos grėsmės pasaulis buvo priverstas laikinai sustoti. Bet ten, ligoninėse, vaikai nesustojo sirgti onkologinėmis ligomis, jiems, kaip niekada, buvo reikalinga mūsų visų parama. Mūsų organizacija didelėmis siuntomis į Lietuvą siuntėme veido apsaugos priemones, nes tuo metu ligoninėse jų labai trūko. Per Atlantą keliavo ir žaislai vaikams, skirti Kalėdų šventei, ir medikamentai, ir, aišku, finansinė parama.

Per šiuos metus „Chicago Mothers Foundation” iš gerų žmonių surinko ir paaukojo beveik 100 tūkstančių dolerių tiek Lietuvoje, tiek JAV gyvenantiems tautiečiams, kuriuos ištiko vienokios ar kitokios nelaimės ir kuriems labai reikėjo pagalbos. Mums būna liūdniausia, kai paramą tenka skirti netekties metu. Neseniai teko padėti vienai čia gyvenančiai lietuvių šeimai, kuri prarado savo vaiką – vos 18-os sulaukęs vaikinas žuvo automobilio avarijoje. Lietuvių bendruomenė išeivijoje yra labai  geranoriška ir linkusi padėti. Ypač tuomet, kai reikia padėti žmonėms, patyrusiems nelaimę ar susidūrusiems su sunkia liga. Tuomet, pakviesti padėti, mūsų tautiečiai per naktį gali surinkti keliasdešimt tūkstančių dolerių, skirdami kiekvienas tiek, kiek gali.

Daiva Petkienė.

Užsienio kolegos dažnai manęs klausia, kaip mes atrenkame tuos, kuriems parama yra reikalingiausia. Aš visada atsakau, kad kiekvienas atvejis yra labai detaliai apsvarstomas, atsižvelgiant į visas įmanomas aplinkybes. 

Šiuo metu mūsų organizacija yra paskelbusi pagalbos akciją mergaitei, kuri gimė, turėdama didelių sveikatos problemų. Ji dar vaikystėje buvo „nurašyta”, numatant jai visiško neįgalumo ateitį. Daktarams ir visuomenei ši mergaitė – dar vienas sunkus ligonis, kuris sunkiai ras vietą po saule, bet tėvams ji yra vaikas, kuriam jie skiria visą savo meilę ir viltį.

Tos meilės ir tikėjimo dėka šiandien ši jau penkiolikmetė mergaitė pati sėdi, girdi, kalba, moka skaičiuoti, tik negali pati vaikščioti. Tėvai gyvena daugiabutyje, kur tenka laiptais nešioti negalinčią paeiti dukrą. Tačiau ji jau yra per sunki, todėl reikia įrengti specialų liftą, kad galėtų ją išvežti į lauką, taip pat pas gydytojus ir į reabilitaciją. Šie žmonės surado, kas galėtų tokį liftą įrengti už 17 tūkst. eurų. Tai be galo didelė suma šeimai, todėl mūsų organizacijos fondo taryba nusprendė padėti surinkti tą sumą. Ir tai istorija tik vienos šeimos, kuriai bus suteikta galimybė padėti savo vaikui gyventi kiek įmanoma labiau visavertį gyvenimą. Tokių šeimų per mūsų fondo gyvavimo laikotarpį buvo labai daug.

Greta Burba.

Džiaugiuosi, vartydama šių mūsų fondo pagalbą gavusių vaikų nuotraukas arba skaitydama iš tėvų gautus padėkų atvirukus.

Tokiomis akimirkomis supranti, kad ištiesdamas pagalbos ranką, iš tikrųjų ir tu pats tampi laimingesnis. Šios Padėkos dienos proga, turėdama galimybę, noriu padėkoti visiems, kurie prisidedate prie gerų darbų ir nesvarbu, ar remiate mūsų fondo veiklą, ar kitą – svarbu, kad atveriate savo širdį tiems, kuriems šiuo metu taip reikalinga jūsų parama ar laikas. Ačiū, kad net sunkiu laikotarpiu einate koja kojon su mumis kartu.

Daiva

Kartą, kai perskaičiau, kad „Chicago Mothers Foundation” narės važiuos gaminti maisto į Ronald McDonald namus, nutariau prie jų prisijungti. Buvau labai nustebinta tokia jaunų mamyčių veikla, pilna užuojautos ir rūpesčio. Tuomet viena mamytė atvyko tarp savo neseniai gimusio kūdikio maitinimų, kad tik galėtų bent kiek savo darbu prisidėti prie pagalbos. Susižavėjau šia veikla ir likau toliau savanoriauti šioje organizacijoje. Kaip yra smagu, kai gali prisidėti prie pagalbos sergantiems vaikams ir jų šeimoms.

Gera, kai keliauji per gyvenimą ne vienas ir kai šalia yra komanda bendraminčių, kurie yra pasirengę bet kokiam iššūkiui. Tuomet supranti, kaip stipriai tau gyvenime pasisekė. Nuostabių „Chicago Mothers Foundation” moterų rankomis yra kuriami stebuklai. Su Padėkos diena, mieli mūsų draugai, rėmėjai! Mes visada būsime jums dėkingi už pasitikėjimą ir draugystę.

Giedrė Lenčiauskas.

Greta

Prie „Chicago Mothers Foundation” prisijungiau dar net nebūdama mama. Kodėl? Tiesiog žinojau, kad labdara, kuria organizacija užsiima, keičia gyvenimus. Ir ne bet kokius – o mažųjų žmogučių, kuriems kartais reikia tiek nedaug. Gal žaisliuko, kuris pralinksmintų gulintį ligoninės palatoje? Gal spalvoto pleistriuko, kuris paslėptų tą vietą, kur adata taip skaudžiai įdūrė mažą rankytę? Nors ir maža dalele prisidėdama jaučiuosi laiminga. Juk GERA daryti yra GERA.

Giedrė

Kas gali gyvenime būti svarbiau už pagalbą kitam žmogui? Man laimė yra tai, kad turiu galimybę dalintis su kitais savo laiku, dėmesiu, patirtimi, pinigais. Esu dėkinga Dievui ir likimui už savo sveikus vaikus, už visos savo šeimos sveikatą ir sėkmę. Todėl ir jaučiu pareigą padėti tiems, kuriems likimas nėra toks dosnus. Taip pat mokau savo vaikus savanoriauti. Kiekvienas žmogus ieško gyvenimo prasmės. Aš savąją jau radau.

„Chicago Mothers Foundation”

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Draugas” (2021-ųjų m. Lapkričio 27 d. numeryje, Vol. CXII NR. 93)