Mugės akimirka: vieni prekiavo, kiti žvalgėsi ir pirko. (Audronės Kižytės nuotraukos)

Vasaros pabaigai – gegužinė ir mugė

Rasa Statulevičienė.

Straipsnio autorė ir „Draugo” bendradarbė Rasa Statulevičienė.

Ankstų rugpjūčio 27-osios sekmadienį Pasaulio lietuvių centro (PLC) pievelėje šurmuliavo pirkėjai ir prekeiviai – vyko kasmetinė gegužinė ir Vasaros mugė. Šis renginys skaičiuoja jau 23-uosius metus.

Apie gegužinių pradžią PLC – iš pirmų lūpų

Gegužinėje sutikome PLC narį Algį Saulį, kuris prisiminė ir papasakojo apie pirmąsias centre surengtas gegužines. Kai tik centro pastatas buvo įsigytas, pradžioje visas dėmesys buvo skirtas jo vidaus pato­bulinimui. Pirmiausiai norėta, kad ši vieta taptų patraukli čia užsukantiems lietuviams.

Aptvarkius pastato vidų, pradėta galvo­ti, kokie renginiai labiausiai sudomintų lietuvius ir paskatintų lankytis centre. Viena iš idėjų buvo organizuoti gegužines, kad tautiečiai galėtų susiburti, pabūti kartu, pavalgyti skanaus lietuviško maisto ir smagiai pabendrauti.

Pirmosios gegužinės vyko pastato viduje. Laikui bėgant, renginys persikėlė į lau­ką. O kad jis pritrauktų dar daugiau žmo­nių, kad jie turėtų daugiau įdomios veiklos, buvo sumanyta rengti ir amatų mugę.

Mugėje – daug naudingų pagundų

Kol mamos pasikalbės – vaikai susipažins.

Šiemet renginyje dalyvavo 31 prekeivis. Moterys galėjo įsigyti įvairiausių rankų darbo papuošalų – nuo „Amberier” Palangoje rinkto gintaro gaminių iki „Elena Crystals” natūralių akmenų vėrinių ir ukrainietės iš biserio (smulkių stiklo karoliukų – red.) kurtų grožybių moterims.

Keli prekeiviai siūlė įsigyti įvairiausių, namų aplinkai papuošti skirtų grožybių, o žmonės noriai rinkosi ir namo parsivežė „Jujos” nykštukų, mistiškų, lėlės galvos formos augalų vazonėlių, jaunos 13-metės talentės Sophia Tisoc rankomis apnertų rankšluosčių ar megztų gėlių, natūralaus vaško žvakių.

Statantys naujus namus ar norintys pasikeisti esamų namų senus langus, galėjo pasikonsultuoti ir gerą nuolaidą gauti iš mugėje dalyvavusių langų gamintojų bendrovės atstovų.

Smagu skristi aukštyn iš tėčio rankų.

Norinčios save palepinti moterys matavosi Gitanos Variakojienės parduodamus lininius rūbus. Tos, kurios mėgsta jau vasarą pasiruošti žiemai, galėjo įsigyti šiltų vilnonių kojinių ar žaismingų šlepečių. Pačios apsipirkusios, skubėjo įsigyti gražių rūbelių vaikams iš „Newdress” įkūrėjos Aistės Stripinytės stendo. Mugėje buvo puiki proga įsigyti lietuviškos atributikos – nuo marškinėlių iki raktų pakabukų. „Draugo” laikraščio gerbėjai galėjo užsisa­kyti laikraščio prenumeratą ir gauti knygą dovanų arba įsigyti kitokių širdžiai mielų dovanų – lietuviškos tautinės atributikos, vinilinių plokštelių, tautinių juostų ir t.t.

Dėmesys sveikai gyvensenai

Mėgstantys natūralumą ir propaguojantys natūralų sveikatinimąsi, Ingridos Ferrell palapinėje galėjo įsigyti „Zinzino” bendrovės papildų, „Young Living” aliejų, natūralių „Norvex” priemonių namų švarai palaikyti.

Ieškantys išskirtinių priemonių plaukams ir veido odai, galėjo įsigyti „Monat” firmos produktų. Savo sveikatinimo prekes bei paslaugas siūlė „Life Balance Expert” Raimonda, o „Michael’s Green Store” pardavėjai mielai pakonsultuodavo ir iš plataus siūlomo asortimento lankytojams padėjo išsirinkti maisto papildus įvairiems sveikatos gerinimo atvejams.

Iš k. : Valentina Burdzius Rotto, Don Rotto ir Nicole Jones. Nicole yra mokytoja ir, mamos padedama, mokosi lietuvių kalbos. Todėl mugėje nusipirko šią knygą….

Kaip visada, PLC mugėse pirkėjai randa skanaus maisto pardavėjų. Lietuviško maisto gerbėjai čia galėjo įsigyti Virginijos šakočių, Laimos Sineokijienės keptos duonos ir sausainių, nusipirkti skanių arbatų mišinių, medaus. Mėgstantys gaminti, galėjo įsigyti „Daniela’s Pantry” unikalių sumaišytų prieskonių. Šviežiais vaisiais ir daržovėmis prekiavo natūralų auginimą propaguojantys ūkininkai iš „369 Farm”. Čia pirkėjai galėjo įsigyti kriaušių, šilauogių, salotų, žalių ir paraugintų agurkų, paprikų, cukinijų ir kitokių gėrybių. Krupniko gerbėjai mugėje galėjo nusipirkti šio gintaro spalvos gėrimo ir papildyti savo atsargas.

Veiklos buvo ir dideliems, ir mažiems

Paul Strolios atliekama muzika kūrė šventinę nuotaiką.

Šį kartą Vasaros mugėje skanaus maisto galėjo įsigyti ne tik žmonės, bet ir jų au­gintiniai. Jiems buvo tikras džiaugsmas paragauti šuniškų sausainiukų ir ledų.

Pasivaikšioję po mugę ir išalkę, žmonės mielai sėdo prie stalų ir ragavo „Grand Duke’s Restaurant” siūlomo maisto – cepe­linų, kugelio, šašlyko ar taip senųjų lietuvaičių pamėgtų dešrelių su kopūstais.

Pirmą kartą mugėje keptos duonos pasiūlė PLC darbuotojos Sigita ir Rasa. Veikė baras, tad ištroškusieji galėjo atsigaivinti baro tiekiamais gėrimais.

Šventės svečius linksmino Paul Strolia, atlikdamas lietuviškų ir anglų kalba atlie­kamų populiariausių kūrinių. Nuskambėjus pirmiesiems akordams, aikštelėje netrūko besisukančių porų.

Patys mažiausi mugės lankytojai taip pat turėjo veiklos – galėjo šokinėti pripučia­mame name, paskanauti cukraus vatos, pajodinėti ant smagių pliušinių arkliukų ir atlikti kitas linksmas užduotis.

Piknike veiklos rado ir didelis, ir mažas. Ore tvyrojo linksma nuotaika, visi mėgavosi galimybe pasimatyti su draugais ir artimaisiais, kartu papietauti ir jaukiai paplepėti.

Organizatoriai džiaugiasi, kad piknikas ir Vasaros mugė sulaukė daug lankytojų, manoma, kad apsilankė daugiau nei 700 žmonių.

Martynas Markevičius su savo drauge Alyssa Farrell įsigijo lietuviškus marškinėlius.

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Draugas” (2023-ųjų m. Rugpjūčio 31 d. numeryje, Vol. CXIV NR. 69)